Polityk PiS zalicza grubą wpadkę w programie na żywo. Dziennikarz mógł tylko parsknąć śmiechem [WIDEO]

Radosław Fogiel, były rzecznik PiS, gościł u Roberta Mazurka na antenie RMF FM. Jego wypowiedź na temat polskich samochodów elektrycznych już stała się hitem internetu.

Pamiętacie obietnicę Mateusza Morawieckiego dotyczącą miliona aut elektrycznych? W 2016 roku premier zapowiadał, że w 2025 roku po polskich drogach będzie jeździć milion samochodów elektrycznych. Lata mijają, a nie jesteśmy w stanie dobić nawet do 100 tysięcy.

O sprawę aut elektrycznych został zapytany na antenie RMF FM Radosław Fogiel. Były rzecznik PiS był gościem Roberta Mazurka.

– Słyszał pan o polskim samochodzie Izera? – pytał dziennikarz.

Prace trwają – odparł Fogiel.

Gdzie, przepraszam? – dopytywał się Robert Mazurek.

W Górach Izerskich – odpowiedział polityk PiS. Reakcja prowadzącego program dziennikarza mogła być tylko jedna. Robert Mazurek parsknął śmiechem.

Samochody elektryczne mają być produkowane w Jaworznie, czyli w województwie śląskim. Czyżby Fogiel dała się zmylić przez nazwę marki samochodu? On sam ma inne wytłumaczenie. Świadom, że popełnił kuriozalny błąd, Radosław Fogiel postanowił zareagować. Nie jest zaskoczeniem, że sięgnął po argument „sarkazm”. To typowa wymówka, która, w mniemaniu używającej jej osoby, usprawiedliwia każdą wypowiedzianą bzdurkę.

Widzę, że popełniłem błąd, nad czym ubolewam – zapomniałem, że dziś sarkazm może być niebezpieczny dla użytkownika. Lecz jak inaczej odpowiedzieć na pytanie, gdzie można pojeździć samochodem, którego fabryka (w Jaworznie) dopiero jest w budowie? – napisał były rzecznik PiS na Twitterze.

Na milion aut elektrycznych jeszcze długo poczekamy. Ministerstwo klimatu i środowiska jest świadome poślizgu, jeśli chodzi o realizację obietnic szefa rządu. Wskazuje, że próg 1 mln takich pojazdów Polsce uda się przekroczyć w 2029 r., czyli cztery lata później, niż obiecywał Mateusz Morawiecki.

Tymczasem w 2025 roku, czyli w wskazywanym przez premiera, na polskich drogach samochodów elektrycznych będzie ok. 194,1 tys., a więc o 800 tysięcy mniej, niż w zapowiedziach. Do końca 2022 r. elektryków ma być 54,3 tys., a na koniec 2023 r. – 83,7 tys. Na koniec 2030 r. liczba takich pojazdów wyniesie 1,5 mln.

Źródło: RMF, Money.pl

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *