Polityczny manifest na scenie w Sopocie, fani PiS nie byli zadowoleni. „Dla wszystkich chorych na Polskę”

W Sopocie trwa Top of the Top Sopot Festival 2023. W poniedziałek na scenie pojawił się Dr Misio, a Arkadiusz Jakubik poświęcił kilka słów władzy PiS.

Najpier koszulka Muńka

W poniedziałek 21 sierpnia rozpoczął się Top of the Top Sopot Festival 2023, któy odbywa się w Sopocie. Pierwszego dnia imprezy – w ramach koncertu „I Dance” – wystąpili wykonawcy, którzy porwali do tańca zgromadzonych w sopockim amfiteatrze oraz przed telewizorami do tańca. Na scenie pojawili się m.in. Muniek Staszczyk z zespołem T.

Love., Kombi, Arkadiusz Jakubik i Dr Misio, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Sylwia Grzeszczak, Margaret czy Michał Szpak, któremu towarzyszył będzie chór Music Everywhere.

I już pierwszego dnia imprezy nie zabrało kontrowersji. Najpiew za sprawą T. Love, które wykonało swoje przeboje „Bóg” i „Warszawa”. Uwagę widzów przykuła jednak koszulka Muńka Staszczyka. Artysta w pewnym momencie zaskoczył widownię, prezentując t-shirt z… wulgarnym hasłem. Na koszulce Muńka widniał nadruk z jednorożcem i napis „Zdrowo jeb***ty”. Z tyłu widać było hasło „Lej mi pół 0,5”.

– Dziękuję mojemu Fanowi z Kołobrzegu za z***ą koszulkę, którą dostałem po koncercie – napisał na instagramowym profilu T. Love. „Kozak koszulka”, „Jest świetna”, „Ta koszulka doskonale do ciebie pasuje” – czytamy w komentarzach pod postem.

Dr Misio ch0ry na Polskę

Później na scenie pojawił się Arkadiusz Jakubik z zespołem Dr Misio, który przed wykonaniem utworu „Chory na Polskę” nawiązał do sytuacji politycznej w kraju. – Dla wszystkich chorych na Polskę. Dla wszystkich, którzy kochają ten kraj, ale mają dosyć tego, co robi z Polską nasza władza – wypalił Jakubik.

Utwór „Chory na Polskę” pojawił się w sieci połowie marca i od razu wywołał spore poruszenie. Singiel błyskawicznie rozniósł się po sieci nie tylko ze względu na teledysk, ale przede wszystkim na boleśnie aktualne słowa piosenki, napisane przed laty przez Wojtka Wojdę z grupy Farben Lehre.

Skąd pomysł na odświeżenie utworu? — To było mniej więcej 2-3 lata temu, chyba po Strajku Kobiet. Pomyślałem wtedy, że mam już dość tego, co robi dzisiaj z nami władza — jak nam mówi, co mamy myśleć, jak mamy żyć, jak nam wchodzi z buciorami do naszych domów i sypialni — mówił Jakubik w rozmowie z portalem Onet.

 

Źródło: Onet

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *