Podłamany Suski na tropie spisku! Chodzi o porażkę kandydata PiS. „Będziemy to wyjaśniać”

W sensie politycznym, Marek Suski rządzi w Radomiu. Kandydat PiS przegrał na jego włościach. Polityk doszukuje się spisku.

Wszyscy wiedzą, że w Radomiu szefem wszystkich szefów jest Marek Suski, który żyje tam w bardzo dobrej komitywie z Radosławem Foglem. Problem polega na tym, że w niedzielnych wyborach samorządowych kandydat PiS Artur Standowicz przegrał z Radosławem Witkowskim z Radomskiego Paktu Samorządowego podpisanego przez KO, Polskę 2050, PSL, Nową Lewicę i Stowarzyszenie Bezpartyjni Radomianie.

Milion złotych, czyli spisek

Marek Suski w rozmowie z Onetem skomentował radomskie wyniki wyborów. Polityk chodzi podłamany, ale jego podejrzliwe oko zawisło na finansach PiS-owskiego kontrkandydata.

Wiadomo już, że nie udało nam się wygrać w Rzeszowie czy Radomiu. I to akurat boli. Mnie osobiście szczególnie porażka w Radomiu. Wiadomo, że to bliskie mi miasto – mówi Marek Suski. Dodaje, że kampania wyborcza Artura Standowicza „była naprawdę świetnia”.

Prowadził ją w sposób uczciwy. Finansowaliśmy ją w PiS z własnych składek, nie przekraczając przyjętych prawem limitów. Przeciwnik naszego kandydata Radosław Witkowski zrobił inaczej. Mamy szacunki, z których wynika, że w ostatnich dniach wydał na kampanię około 1 mln zł. Skąd miał te pieniądze, nie wiadomo. Będziemy to wyjaśniać – grzmi.

Marek Suski ma świadomość, że te wybory nie były wielkim sukcesem PiS.

Wybory samorządowe są, jakie są. Patrząc w skali ogólnopolskiej to nie możemy niestety w PiS mówić o wielkiej wygranej, ale o wielkiej porażce też absolutnie nie ma mowy – podsumowuje.

Mieszkańcy postawili na współpracę

Radosław Witkowski zdobył 54,58 proc. głosów, a jego konkurent 45,42 proc. W I turze otrzymał 40,85 proc. głosów, a Artur Standowicz 24,9 proc.

Mieszkańcy naszego miasta postawili na współpracę. Wspólnie zrobiliśmy trzeci krok i wykorzystaliśmy historyczną szansę na zgodną współpracę z polskim rządem, Sejmikiem Województwa i Radą Miejską – napisał na Facebooku.

Dziękuję wszystkim, którzy dziś poszli do urn i wybrali wizję Radomia nowoczesnego, otwartego i rozwijającego się! od jutra rozpoczynam realizację „25 spraw Radosława Witkowskiego”. Razem z Wami! – podziękował.

Źródło: Onet.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *