Wrze w Pałacu Prezydenckim po spotkaniu Dudy z Trumpem! TA plotka oburzyła Mastalerka

W otoczeniu prezydenta Andrzeja Dudy trwa spór o spotkanie z Donaldem Trumpem. Marcin Mastalerek wpina pierś do orderu.

Prezydent Andrzej Duda poleciał w ubiegłym tygodniu do Stanów Zjednoczonych na sesję Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przy okazji spotkał się byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem. Planował takie spotkanie podczas wspólnej wizyty z premierem Donaldem Tuskiem w Białym Domu, ale administracja Joe Bidena dała mu do zrozumienia, że nie będzie to mile widziane.

Wojna w Pałacu Prezydenckim

Jak informuje słuchowisko polityczne „Stan Wyjątkowy”, w otoczeniu prezydenta Andrzeja Dudy wybuchła mała wojna o to, komu należy przypisać zasługi za dogranie spotkania z Donaldem Trumpem.

Najpierw poszła plotka, że skutecznością organizacyjną zabłysnął ambasador Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski, wcześniej szef gabinetu prezydenta RP. I właśnie ta wersja doprowadziła do szału Marcina Mastalerka, bo to on czuje się ojcem tego sukcesu.

Mastalerek miał osobiście negocjować z ludźmi Trumpa spotkanie, co w finale przełożyło się na jego udział w prezydenckiej kolacji.

Obaj panowie nie przepadają za sobą, a Marcin Mastelerek nie informował zbyt wylewnie Krzysztofa Szczerskiego o prowadzonych negocjacjach.

Spotkanie z kanadyjskim premierem

Prezydent Andrzej Duda podczas swoje zaoceanicznej wizyty odwiedził również Kanadę i spotkał się z kanadyjskim premierem Justinem Trudeau. Panowie rozmawiali o wsparciu Ukrainy w wojnie z Rosją. Następnie wystąpił na konferencji prasowej.

Poruszyłem kwestię wydatków na obronność i moją propozycję podniesienia ich do trzech procent PKB – powiedział Andrzej Duda na spotkaniu z dziennikarzami.

To jest właściwy trend, jaki powinien być realizowany przez państwa NATO wobec wzrostu rosyjskiego imperializmu, wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę, niebezpieczeństwa, jakie rosyjski imperializm stanowi dzisiaj dla Europy, dla świata, dla państw NATO – podkreślił.

Mamy szeroko zakrojoną współpracę militarną z Kanadą, budującą bezpieczeństwo w naszej części Europy. I omówienie tych najważniejszych zagadnień przed zbliżającym się szczytem NATO ma tutaj znaczenie fundamentalne – powiedział prezydent po spotkaniu z premierem Kanady w bazie marynarki wojennej.

Źródło: Onet.pl, Pap.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *