Pierwszy czarter LOT-u odleciał z Radomia. Skończyło się skandalem, bo pasażerowie się upili

W sobotę pierwszy czarter LOT-u odleciał z Radomia do Antalyi. Po wylądowaniu doszło do skandalu, bo pasażerowie nadużywali alkoholu i się pobili.

A miało być tak pięknie

Raz na jakiś czas przez media przelatuje informacja dotycząca podniebnych podróżny. Zdarza się, że czytając wiadomości trafiamy na news dotyczący usterki samolotu, przez którą maszyna została zawrócona, niespodziewanych turbulencji, które wywołują panikę podróżujących lub zaginionego bagażu o dużej wartości. Ale czasami zaskakująca informacja dotyczy pasażerów, którzy sprawiają załodze i innym podróżującym problemy.

Najczęściej powodem samolotowych skandali jest alkohol, który u niektórych wywołuje agresję.

I taka nieprzyjemna sytuacja wydarzyła się w sobotę 3 czerwca podczas pierwszego czarterowego rejsu z Radomia do tureckiej Antalyi. Na pokładzie Boeing 737 MAX Polskich Linii Lotniczych LOT doszło do awantury między klientami biura podróży Coral Travel.

– Lotnisko w Radomiu chwaliło się w sobotę pierwszym czarterem dla biura turystycznego. Ale trzeba było kasować część zdjęć z tego wydarzenia, bo doszło do skandalu. Do samolotu wsiadła pijana ekipa, która pobiła jednego z pasażerów – napisał na Twitterze dziennikarz Szymon Jadczak. Informację potwierdzili zarówno przedstawiciele Polskich Portów Lotniczych, jak i PLL LOT.

W Radomiu wszystko było jeszcze ok

„Pasażerowie, którzy podczas lotu nadużyli alkoholu i zachowywali się wulgarnie, zostali wpisani na tzw. czarną listę. Oznacza to, że naszymi liniami nie będą mogli udać się ani w podróż powrotną z Antalyi, ani w żadną inną w przyszłości” – stwierdziło biuro prasowe PLL LOT w odpowiedzi na pytania serwisu money.pl.

Wstyd jak cholera to jedno, ale kolejne wydatki i problem logistyczny to drugie…

Anna Dermont, rzeczniczka prasowa PPL dodała, że „służby odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa w radomskim porcie – czyli Straż Ochrony Lotniska i Straż Graniczna – nie miały podstaw do interwencji przed wylotem samolotu, ponieważ pasażerowie zamieszani w zdarzenie na lotnisku zachowywali się spokojnie, reagowali na polecenia służb”.

Tylko w pierwszych trzech miesiącach tego roku funkcjonariusze Straży Granicznej interweniowali 30 razy na pokładach samolotów i 19 razy na terenie lotnisk w Polsce.

Źródło: Money.pl

1 Odpowiedzi na Pierwszy czarter LOT-u odleciał z Radomia. Skończyło się skandalem, bo pasażerowie się upili

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *