Orlen wspomniał w poście o polskiej medalistce, ta błyskawicznie zripostowała. „Prosiłabym o niełączenie…”

Brązowa medalistka halowych mistrzostw Europy, Sofia Ennaoui, otrzymała gratulacje od Orlenu. Lekkoatletka podziękowała, ale wystosowała też pewną stanowczą prośbę.

W niedzielę zakończyły się halowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Jeden z siedmiu medali dla Polski zdobyła biegaczka Sofia Ennaoui. Zawodniczka była trzecia w biegu na 1500 metrów.

Polka pobiła w tym biegu swój rekord życiowy (04:04.06).

Jestem chyba najszczęśliwsza w tej hali. (…) Bardzo się cieszę, że udało się osiągnąć i sprawdzić to, co chcieliśmy – powiedziała Ennaoui w rozmowie z TVP Sport.

Sukcesu pogratulował zawodniczce Orlen, którego logo – jako sponsora – widnieje na strojach lekkoatletów.

Srebrny piątek, brązowa sobota Biało-Czerwonych na ME w Stambule. Najpierw Sofia Ennaoui na dystansie 1500 metrów, potem Anna Kiełbasińska w biegu na 400 metrów. Medale Grupy Sportowej PKN ORLEN jak zawsze smakują wyjątkowo. Dominik Kopeć czwarty w sprincie. Do brązowego krążka zabrakło tysięcznej części sekundy – napisał Orlen Team na swoim profilu na Facebooku.

Na ten wpis zareagowała sama Ennaoui. Lekkoatletka podziękowała, ale stanowczo przypomniała też, że nie należy to teamu Orlenu.

Dzień dobry, bardzo dziękuję za gratulacje, ale prosiłabym o niełączenie więcej mojego wizerunku z ORLEN Team z powodu zakończenia naszej współpracy pod koniec poprzedniego roku. Z tego, co się orientuję, obecnie należę do teamów: AZS UMCS Lublin, PKO Bank Polski Biegajmy Razem, Nike i oczywiście teamu mojego trenera Wojciecha Szymaniaka, pozdrawiam! – napisała zawodniczka.

Medalistka doczekała się odpowiedzi ze strony Orlenu.

PKN ORLEN jest Generalnym Sponsorem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na naszych profilach na bieżąco relacjonujemy starty i sukcesy wszystkich polskich lekkoatletów. Jeszcze raz gratulujemy świetnego występu w Stambule i trzymamy kciuki za kolejne starty w tym sezonie! – napisano z konta ORLEN Team. Post został jednak zedytowany.  Z treści wykreślono też zdanie „Medale Grupy Sportowej PKN ORLEN jak zawsze smakują wyjątkowo”.

Na halowych mistrzostwach Europy polscy lekkoatleci wywalczyli siedem medali. Zabrakło złota – dorobek naszego zespołu to cztery srebra i trzy brązy. Biorąc pod uwagę sumę medali, byliśmy – obok Holandii – najbardziej utytułowaną nacją na mistrzostwach. Brak najcenniejszego krążka sprawił jednak, że w klasyfikacji medalowej Polska zajęła dopiero 15. miejsce.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *