On znów to zrobił! Fogiel wciąż toczy nierówną walkę z TikTokiem. OTO filmik o… pelerynie Kaczyńskiego

Pomimo tiktokowej kompromitacji, Radosław Fogiel wciąż pojawia się w filmikach na koncie Prawa i Sprawiedliwości w tym portalu. Tym razem były rzecznik PiS wyjaśnił genezę memów z Jarosławem Kaczyńskim i biało-czerwonym płaszczem.

Fogiel nie odpuszcza

PiS i TikTok – o tej parze zrobiło się ostatnio bardzo głośno. Wszystko za sprawą kompromitującego filmu, którego głównym bohaterem był Radosław Fogiel. Ale były rzecznik PiS się nie poddaje – znów pojawił się na TikToku PiS.

Tym razem opowiada historię biało-czerwonej peleryny przeciwdeszczowej Jarosława Kaczyńskiego. Możecie kojarzyć ją z licznych memów.

Trafiłeś do złej dzielnicy, Lewaku – zaczyna Fogiel, co jest cytatem jednego z memów (miejmy nadzieję, że tylko cytatem). – To zdjęcie swego czasu obiegło cały internet i dało początek serii memów. Powstało przypadkowo. To jeden z wyjazdów wakacyjnych prezesa Kaczyńskiego razem z Joachimem Brudzińskim – opowiada, niczym przy ognisku, Fogiel. Potem następuje sensacyjny plot twist.

Po prostu w górach zaskoczyła ich burza i z jakiegoś powodu Joachim miał przy sobie takie płaszcze, więc z nich skorzystali – wyjaśnił sekret polityk PiS. Później dodał, że widział podobne płaszcze w sprzedaży podczas uroczystości otwarcia przekopu mierzei wiślanej.

Historia nie zdobyła serc internautów. „Cudowne, nie opowiadaj więcej”, „Fabuła godna Diuny”, „Kogo to interesuje”, „Śmiechom nie było końca” – czytamy w komentarzach.

@pis_org Krótka historia o pelerynie Prezesa #pis #peleryna #mem #radosławfogiel #polityka #dlaciebie #prezeskaczyński ♬ original sound – Prawo i Sprawiedliwość

PiS i TikTok

Cóż, jak widać PiS się stara być cool, ocieplić wizerunek prezesa, pośmieszkować z niego w kontrolowany sposób. Partia rządząca nie zaprzestaje więc internetowej ofensywy, choć PiS i TikTok na razie nie tworzą dobranej pary. W niesławnym nagraniu sprzed kilku dni były rzecznik PiS pytał młodych, dlaczego „nienawidzą PiS-u”.

Waszą nienawiść ukształtowały teksty Cypisa i Maty. Nie wiecie nic o naszych programach, o naszej polityce, o tym, co nam się udało zrobić przez te osiem lat – mówił protekcjonalnym tonem Fogiel. – Chętnie posłucham! Konkrety w komentarzach. Za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u? – zpytał na koniec. I doczekał się odpowiedzi. Tysięcy odpowiedzi z konkretnymi argumentami. Internauci wymieniali m.in. upolitycznienie TK, ograniczenie praw kobiet, rozdawnictwo, nieudolną walkę z inflacją, wyhodowanie hejterskiej telewizji… Furorę w sieci zrobiło nagranie Dagmary Adamek. Młoda prawniczka i prezeska Fundacji RÓWNiE bezlitośnie wypunktowała rząd PiS. To podsumowanie uświadamia, jaka jest skala afer i nieudolności rządów PiS. Dobrze to sobie przypomnieć przed wyborami…

 

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *