Oj, męczy się Duda z językiem angielskim! Po TYCH słowach cała sala wybuchła śmiechem [WIDEO]

Andrzej Duda i angielski… To nie jest dobrana para. Polski prezydent znów miał trudności z wypowiedzeniem się w języku Szekspira. Tym razem obrócił sytuację w żart.

Andrzej Duda szlifuje angielski podczas Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos. Polski prezydent zasłynął kiedyś z wypowiedzi, że „cały czas się uczy”.

Po ostatnich występach widać, że i angielskiego trzeba jeszcze się poduczyć.

Prezydent opowiadał po angielsku o tym, jak Polska pomaga Ukrainie – także militarnie, przekazując czołgi ze swojego własnego uzbrojenia. Widać, że Dudzie brakuje słownictwa, by dokładnie wyrazić co myśli – wyszło niezręcznie, bo prezydent dosłownie stwierdził, że wysłaliśmy więcej czołgów, niż nas na to stać. W efekcie można uznać, że rozbroiliśmy własną armię i jesteśmy mocno osłabieni.

W pewnym momencie Andrzej Duda zaciął się, ale wtedy postanowił obrócić sytuację w żart.

I don’t want… I don’t want – mówił po angielsku, po czym poddał się, pokręcił głową i rzucił żart: – Przepraszam, jest zbyt wcześnie rano – dodał po angielsku, wywołując salwę śmiechu. Sam też miał wiele radości z opowiedzianego dowcipu.

Później Duda opowiadał o swoich rozmowach z Wołodymirem Zełenskim.

Bardzo często, gdy rozmawiam z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, on mówi po ukraińsku, a ja po polsku i rozumiemy się – zaczął po polsku prezydent, potem przeszedł na język Szekspira. – Szczególnie w momencie, gdy musimy zdecydować, gdzie ma pójść Russkij wojennyj korabl – dodał po angielsku, wywołując śmiech sali. Duda nawiązał oczywiście do odpowiedzi obrońców Wyspy Węży na rosyjskie wezwanie do kapitulacji.

Przygody Andrzeja Dudy i języka angielskiego wraca co jakiś czas. W 2020 roku, też w Davos, niemiłosiernie męczył się z wypowiedzią w obcym języku. Nagranie z tego wydarzenia stało się viralem.

Z kolei w marcu 2022 roku, gdy Polskę odwiedziła wiceprezydent USA Kamala Harris, Duda chciał powiedzieć po angielsku, że „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Wypowiedział jednak ten zwrot tak, że wyszło wulgarne przejęzyczenie. Kamala Harris nie mogła powstrzymać śmiechu.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Oj, męczy się Duda z językiem angielskim! Po TYCH słowach cała sala wybuchła śmiechem [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *