Nowe wieści z Kancelarii Sejmu rozwścieczą Kaczyńskiego. OTO plan Hołowni ws. „goryli” prezesa?

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia nie odpuszcza komandosom ochraniającym Jarosława Kaczyńskiego. Znalazł na nich sposób.

Szymon Hołownia postawił sobie za punkt honoru rozbrojenie komandosów chodzących po Sejmie za Jarosławem Kaczyńskim. Od kilkunastu dni sprawa budzi spore emocje. Marszałek Sejmu nie życzy sobie w parlamencie paradujących pod bronią i szkolonych do zabijania gromowców.

Onet.pl zapytał Kancelarię Sejmu, czy są już na stole jakieś scenariusze, pozwalające na rozwiązanie problemu.

Karty wstępu

Z przesłanej portalowi odpowiedzi wynika, że na celowniku znalazły się karty wstępu, które zostały wydane na 2023 r. Przepustki są ważne tylko do końca roku i wszystko wskazuje na to, że nie zostaną przedłużone na kolejny rok.

Przy okazji rozpatrywania wniosków o wydanie okresowych kart wstępu na 2024 r. zasadność merytoryczna odnowienia przepustek zostanie poddana głębokiej refleksji i ocenie, z uwzględnieniem okoliczności, że bezpieczeństwo wszystkim osobom przebywającym na terenie Parlamentu zapewnia wyspecjalizowana formacja umundurowana, czyli Straż Marszałkowska, wspierana w tych działaniach przez Służbę Ochrony Państwa – pisze Centrum Informacyjne Sejmu.

Onet.pl zapytał szefostwo GROM Group, jak sobie wyobrażają ochronę prezesa, gdy nie będą mieli prawa wstępu na teren Sejmu. – W przypadku dokonania przez odpowiednie organy zmiany i wprowadzenie nowych regulacji odnoszących się do wejścia na teren Sejmu, będziemy się do nich stosować – zapewnił Tomasz Kowalczyk, prezes zarządu GROM Group.

Z kolei autorki i autorzy słuchowiska politycznego „Stan Wyjątkowy” uważają, że Nowogrodzka może zgłosić ochroniarzy jako stałych gości klubu PiS i w ten sposób obejść zakazy i nakazy.

Państwo w państwie

Kilka dni temu Onet.pl rozmawiał z byłym funkcjonariuszem Grom Grup, który zabezpieczał Jarosława Kaczyńskiego. Ochrona Jarosława Kaczyńskiego nie wchodzi z nim tylko do toalety. W jego domu na Żoliborzu mają wydzielone specjalne pomieszczenie, w którym pełną przez całą dobę dyżury. Swój pokój mają też w Sejmie.

Kiedy pracownicy GROM Group wchodzą z prezesem do Sejmu, nikt ich nie zatrzymuje, nie sprawdza. Nie robi tego ani Straż Marszałkowska, ani SOP. To bzdura, że są poddawani jakiejś kontroli pirotechnicznej – mówił. Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: Onet.pl

 

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

6 Odpowiedzi na Nowe wieści z Kancelarii Sejmu rozwścieczą Kaczyńskiego. OTO plan Hołowni ws. „goryli” prezesa?

 1. Tomasz pisze:

  Z metra cięty pajac boi się już nawet po sejmie chodzic niech wyjdzie do ludzi na ulice posraniec setki policjantow go pilnuje kto to jest?ten co ukradl 🌙 księżyc niech tam leci razem ze swoim towarzystwem bo już psychotropy przestały działać w całej ekipie sądząc po tych bzdurach które wygadują 😭

 2. Gdynianin pisze:

  Czas najwyższy odebrać tym wszystkim panom z Pisu ochroniarzy za których my płacimy swoimi podatkami

 3. W68 pisze:

  Jakby '” duży _ mały” wuc traktował Polaków jak „chrześcijanin” którym ponoć jest goryle nie byli by mu potrzebni ale ma to rozum zbawca …?!

 4. Krzysztof pisze:

  Potrzeba matką wynalazków – dajcie im atrapy broni palnej (najlepiej drewniane) będą się czuli ważni i bezpiecznie.

 5. Jurek pisze:

  Co by było gdyby pół Sejmu chciało mieć taką ochronę. Brawo Młlłarszałek.
  Kaczor ma znać swoje miejsce jak każdy poseł.

 6. Won z qrdooplem pisze:

  Zero broni w sejmie, zero jakichś obcych bez zgody marszałka. Skoro qrdooel się boi, to niech złoży mandat i siedzi w domu i tam niech go pilnują… To takie proste jak Sooski czy Tscharnek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *