Nieudana szarża Pereiry! Chciał wtargnąć do budynku TVP, ale wypchnięto go za drzwi [WIDEO]

Samuel Pereira, jedna z twarzy propagandowej TVP Info, chciał wtargnąć do siedziby TVP na Woronicza. Został wypchnięty za drzwi. Zdarzenie zostało nagrane.

Pereira wypchnięty

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak Samuel Pereira, były szef portalu TVP Info, próbuje dostać się do budynku telewizji przy Woronicza. To mu się nie udało, został wypchnięty przez grupę mężczyzn.

Co tu się dzieje? Proszę nie stosować agresji! Czemu pan go popycha?! Co tu się dzieje?! Policja! – słyszymy krzyki osoby, która nagrywała film. Widać też interwencję policji. Pereira rozmawia z funkcjonariuszami.

Wiem, że policjanci byli na miejscu, ale nie było zgłoszonej żadnej interwencji, która wymagałaby podejmowania czynności. Funkcjonariusze po prostu zareagowali na bieżące zdarzenia – przekazała w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” sierż. sztab. Gabrielę Putyrę z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Koniec okupacji TAI

Tymczasem skończyła się okupacja siedziby TAI na placu Powstańców Warszawy. Michał Adamczyk, samozwańczy prezes TVP, opuścił już budynek.

Chciałem państwu oświadczyć, że opuszczam dziś, po trzech tygodniach, budynek TAI, ale zaznaczając jednocześnie, że ta walka się nie zakończyła – przekazał. – Ta walka poprowadzi nas do zwycięstwa. Walka z bezprawiem, z deptaniem praw pracowniczych. Walka z tym, co wyprawiają ludzie mianowani przez Donalda Tuska – oświadczył gwiazdor propisowskiej propagandy.

W sprawie pojawia się ciekawy wątek. Być może okupacja skończyła się, bo do buntowników dotarło, że mogą odpowiadać za zajmowanie budynku.

Osoba, przebywająca bezprawnie na terenie obiekty należącego do TVP, która nie zastosuje się do żądania opuszczenia obiektu, sformułowanego przez podmiot do tego uprawniony, może podlegać odpowiedzialności karnej za naruszenie miru domowego – mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl karnista adw. Arkadiusz Szymański. Nowe władze TVP mogą też dochodzić swoich praw na gruncie postępowania cywilnego. Chodzić może o utracone korzyści.

Przykładowo, jeśli TVP zawarłaby umowę na świadczenie usług reklamowych, z których miała osiągnąć konkretny zysk, zaś wskutek działań osób protestujących, realizacja zlecenia okazała się niemożliwa, ten potencjalny zarobek byłby utraconą korzyścią – wskazuje radczyni prawna Marika Mercedes Nawrocka z kancelarii LAW SPACE.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *