Magdalena Ogórek przeprosiła polityka PO. Ale jak się tłumaczy! „Ja jedynie odczytywałam…”

Magdalena Ogórek, była dziennikarka TVP, oficjalnie przeprosiła europosła PO Andrzeja Halickiego. Chodzi o jej słowa z 2019 roku.

Magdalena Ogórek przeprasza

Magdalena Ogórek, była gwiazda TVP, przeprosiła Andrzeja Halickiego, obecnego europosła Platformy Obywatelskiej. Chodzi o jej słowa, jakie padły w programie „Studio Polska” TVP Info.

Program wyemitowano w październiku 2019 roku.

Padły w nim sugestie, że Andrzej Halicki i Radosław Sikorski uczestniczyli w zorganizowanym ataku na Janusza Wojciechowskiego, kandydata rządu na stanowisko unijnego komisarza ds. rolnictwa.

Przepraszam Pana Andrzeja Halickiego za to, że w dniu 5 października 2019 roku jako współprowadząca program „Studio Polska”, wyemitowany na antenie TVP Info, rozpowszechniłam nieprawdziwe i zniesławiające Andrzeja Halickiego treści: ’Zobaczmy jak skandalicznie zachował się Andrzej Halicki podczas przesłuchania Janusza Wojciechowskiego’, co sugerować miało, że Andrzej Halicki w trakcie przesłuchania w Parlamencie Europejskim polskiego kandydata na stanowisko Unijnego Komisarza ds. Rolnictwa zadał mu pytanie, atakując go, czego w rzeczywistości nie zrobił (..). Jednocześnie oświadczam, że przed emisją przedmiotowego programu nie znałam jego scenariusza, bowiem został on przygotowany m.in. przez Telewizyjną Agencję Informacyjną, a ja jedynie odczytywałam wcześniej przygotowany tekst – oświadczyła Ogórek za pośrednictwem platformy X.

Zmanipulowany materiał

O co chodziło dokładnie? O to, że materiał z 5 października 2019 r. został zmanipulowany – pocięto go tak, by obaj politycy PO faktycznie uczestniczyli  zorganizowanym ataku na Janusza Wojciechowskiego, wtedy kandydata rządu na stanowisko unijnego komisarza ds. rolnictwa.

Tak kłamią propagandyści zatrudnieni w TVP. Sprawa znajdzie finał w sądzie, do zobaczenia na sali rozpraw” – skomentował to wtedy Andrzej Halicki na swoim profilu na Twitterze (dziś X).

Chodziło o to, że pokazane w materiale wypowiedzi Halicki wypowiedział, ale przy innej okazji i nie kierował ich do Wojciechowskiego. Zmanipulowano też publiczną wypowiedź Sikorskiego. Polityk wskazał na to, że on i jego współpracownicy „nie byli zachwyceni” kandydaturą polityka PiS. Potem dodał jednak, że Wojciechowski jest kompetentny. Tego ostatniego już nie podano w materiale TVP.

Wszystko było więc jawną manipulacją. Przeraża tylko, że Halicki musiał czekać na sprawiedliwość tak wiele lat.

Źródło: X

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

2 Odpowiedzi na Magdalena Ogórek przeprosiła polityka PO. Ale jak się tłumaczy! „Ja jedynie odczytywałam…”

  1. sam pisze:

    Wolska zrobić z siebie kłamliwą idiotkę, niż szczerze, po chrześcijańsku wyznać winy i prosić o odpuszczenie, jak kiedyś nakazywała wiara…teraz wystarczy życzliwy ksiądz i już…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *