Magdalena Ogórek wpadła w samozachwyt po debacie. „Byłam od Tuska x100 lepsza”

Za nami debata wyborcza w TVP. Kto ją wygrał? Wielu ekspertów wskazuje Szymona Hołownię i Krzysztofa Bosaka. Oczywiście opozycja wychwala występ Donalda Tuska, zaś PiS – Mateusza Morawieckiego. Głos w sprawie zabrała też Magdalena Ogórek.

Debata w TVP

Debata wyborcza TVP za nami. Poprowadzili ją Michał Rachoń i Anna Bogusiewicz. Na miejscu zabrakło Jarosława Kaczyńskiego. I to mimo tego, że pojawił się na niej Donald Tusk, jego polityczne nemezis. PiS reprezentował premier Morawiecki.

Oczywiście zaraz po debacie internet zaczął się spierać, kto ją wygrał. Wiele głosów zebrali Hołownia i Bosak. Niektórzy wskazują, że dobrze wypadła Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Lewicy (wcześniej Nowoczesnej).

Powyższe nie przeszkodziło „Wiadomościom” TVP wskazać na sukces Morawieckiego („wygrał 6:0”), co naprawdę trudno uznać za prawdę.

Magdalena Ogórek komentuje debatę

W tłumie pochlebców Morawieckiego nie mogło zabraknąć jej – Magdaleny Ogórek.

„Tusk tak zawalił pierwsze pytanie w debacie, że nie ma czego zbierać. Na drugim się nie podniósł. Do tego wymiętolona kartka w ręce. Trzecie pytanie – budowa zdań jak z podstawówki lub książki 'Szczerze’. Masakra” – napisała na X (były Twitter) prezenterka TVP.

 

Nie tylko jednak pochwaliła premiera, ale w sekcji komentarzy dodała: „Jedno wiem na pewno: w analogicznej debacie w 2015 r. byłam od Tuska x100 lepsza”.

Chodziło jej o debatę z 5 maja 2015 r. Ogórek walczyła wtedy o prezydenturę z ramienia SLD. Zdobyła 2,38 proc. głosów i zajęła dopiero 5. miejsce w wyścigu do Pałacu Namiestnikowskiego. Trudno więc uznać, by wypadła aż 100 razy lepiej od lidera PO.

Ogórek, jak wiele innych pracowników TVP, gra dziś niemal o wszystko. W razie klęski PiS w wyborach może podzielić los Jarosława Jakimowicza i stracić pracę w mediach publicznych. Zapewne stąd owa desperacja i tak kuriozalne posty.

Źródło: wp.pl, X

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

1 Odpowiedzi na Magdalena Ogórek wpadła w samozachwyt po debacie. „Byłam od Tuska x100 lepsza”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *