Nawrocki naskoczył na dziennikarza, Tusk nie odpuścił. TEN wpis rozwścieczył PiS. „Proszę nie krzyczeć”
screen: tvn24
Atak Karola Nawrockiego na dziennikarza TVN24 skomentował już nawet Donald Tusk. Na wpis premiera alergicznie zareagowali politycy PiS.
Wystartował do dziennikarza
W poniedziałek Karol Nawrocki najpierw spotkał się w Przemyślu z prezydentem Węgier, a później wyruszył do Budapesztu, by spotkać się z Victorem Orbanem. Niespodziewanie najwięcej mówi się jednak o rozmowie prezydenta z… dziennikarzem TVN24 Mateuszem Półchłopkiem. Reporter zapytał Nawrockiego czy nie przeszkadzają mu dobre relacje Orbana z Władimirem Putinem. Tyle wystarczyło, by były prezes IPN zachował się tak, jakby miał na sobie ortalionowy dres, a nie elegancko skrojony garnitur. I natychmiast wystartował do dziennikarza.
– Pan nie słuchał, co ja myślę o Władimirze Putinie? Robiliście materiały, że mnie ściga Putin? Pan redaktor się ogarnie i słucha, co mówi prezydent Polski. Mówię do pana, panie redaktorze. Władimir Putin to zbrodniarz, rozumie pan redaktor? – grzmiał wściekły Karol Nawrocki. Doprawdy była to żenująca scenka, bo tak to się może zachowywać – z całym szacunkiem – bramkarz pod nocnym klubem, a nie prezydent 40 milionowego kraju. Jak widać człowiek z leśnej ustawki wyjdzie, ale leśna ustawka z człowieka już nie…
Tusk przyłożył, w PiS wycie
Oczywiście w sieci zawrzało i trudno się temu dziwić. Nerwową reakcję prezydenta skomentował m.in. premier Donald Tusk. Wystarczyły dwa krótkie zdania. – Proszę nie krzyczeć na dziennikarzy, panie Nawrocki. To nie oni wpakowali pana w to rosyjskie bagno – napisał Tusk nawiązując do spotkania Nawrockiego z Orbanem, który utrzymuje bardzo dobre relacje z Władimirem Putinem.
Wpis Donalda Tuska musiał wyjątkowo zaboleć polityków PiS, którzy jeden po drugim zaczęli odpowiadać na wpis premiera. – Jak tam ci idzie pilnowanie z Putinem żeby nikt wam piachu w trybu nie sypał? – napisał Jan Kanthak. – Jest Pan mistrzem rzucania błotem. Mówi to wiele o Panu, ale nic o Prezydencie. Z bagna to po raz kolejny będziemy musieli wyciągać Polskę po waszych rządach – grzmiał Tobiasz Bocheński. – Ty to mówisz, reseciarzu? – napisała wyraźnie zdenerwowana Anita Czerwińska.
Ty to mowisz, reseciarzu?
— Anita Czerwińska 🇵🇱✝️ (@A__Czerwinska) March 23, 2026
Wygląda na to, że wpis premiera trafił PiS w czuły punkt, bo dawno nie było na X takiego poruszenia ze strony Nowogrodzkiej.
Źródło: TVN24