Mieszkańcy Zakopanego tracą cierpliwość do Sylwestra Marzeń. Interweniowała policja

Już dziś Sylwester Marzeń, sztandarowa impreza TVP! Mieszkańcy Zakopanego odetchną, bo próby przed imprezą mocno dawały im się we znaki. Zdarzało się nawet wzywanie policji.

Hałaśliwe próby

Sylwester Marzeń to flagowa impreza TVP. Przeprowadzony z rozmachem koncert na pożegnanie starego i przywitanie nowego roku zagości w Zakopanem już trzeci rok z rzędu.

I wydaje się, że rola miasta-gospodarza imprezy TVP niezbyt pasuje mieszkańcom Zakopanego. Górale narzekają na próby do sylwestrowego koncertu. Mają być one głośniejsze, niż w ostatnich latach, przez co zakłócają spokój mieszkańców miasta.

„Tygodnik Podhalański” otrzymał mnóstwo skarg od czytelników. Co wskazują, że próby na scenie są realizowane przy pełnym nagłośnieniu. Muzykę słychać nawet na oddalonych o kilka kilometrów od sceny osiedlach. Nawet po zamknięciu okien czuć dudnienie, które przeszkadza w odpoczynku.

Próbują bez końca. Mieszkańcy Zakopanego twierdzą, że trudne do zniesienia jest to, że do domów mimo zamkniętych okien docierają tylko te niskie tony. Słychać dudnienie, bez znaczenia co grają. Nagranie z bloku przy Makuszyńskiego. Ponad kilometr od sceny – informuje „Tygodnik Podhalański” w mediach społecznościowych.

Co ciekawe, mieszkańcy zawiadamiali w tej sprawie policję. Funkcjonariusze interweniowali i próba została zakończona o godzinie 22, czyli w momencie rozpoczęcia ciszy nocnej.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *