Marek Pęk jednak zostanie wicemarszałkiem Senatu? Opozycja może zmienić zdanie

Czy nowa większość parlamentarna planuje wyprowadzić kozę z prezydium Senatu? Być może Marek Pęk dostanie szansę na stanowisko w Senacie.

Każdy chyba zna dowcip o wprowadzeniu i wyprowadzeniu kozy. Można powiedzieć, że to jest nawet doktryna polityczna opatentowana przez PiS. Przez osiem lat byliśmy świadkami, gdy PiS wprowadzał drakońskie przepisy, a gdy oburzenie było zbyt duże, to z części się wycofywał i wszyscy byli zadowoleni.

Suma sumarum i tak nowe regulacje trzymały obywateli za twarz. Można powiedzieć, że takim najświeższym przykładem była ustawa o powołaniu ruskiej komisji. Co prawda, wybito jej trochę zęby, ale zamysł nadal był ten sam, czyli obsobaczyć Donalda Tuska.

Tydzień temu nowa większość parlamentarna nie zgodziła się w Sejmie na Elżbietę Witek, w Senacie na Marka Pęka. Oboje startowali na funkcję wicemarszałków izb. O ile wszyscy zrozumieli, że odchodząca marszałek Sejmu powinna sobie trochę dłużej odpocząć, tak chyba niezbyt jasno wytłumaczono powody, dla których wycięto senatora PiS.

Wbrew pozorom, Marek Pęk ma dość bogatą kartotekę swoich senacko-politycznych przewin. O Donaldzie Tusku mówił „zdrajco, zdrajco, po trzykroć zdrajco”. Pisaliśmy o tym tutaj.

Będzie zmiana decyzji?

W niedzielnym programie „Śniadanie Rymanowskiego” w Polsat News dyskutowano na temat złagodzenia kary senatorowi Markowi Pękowi. Wstępnie wygląda to tak, że jego apelacja poparta w miarę dobrą opinią z miejsca pracy, wystawioną przez dziennikarki i dziennikarzy, zostanie w najbliższym czasie rozpatrzona.

Sądzę, że jednak marszałek Pęk zostanie wybrany na tę funkcję – powiedziała Anna Maria Żukowska. Dodała, że senatorowie Lewicy mają zmienić swoje zdanie na najbliższym posiedzeniu izby wyższej.

Myślę, że będziemy na ten temat rozmawiać. Nie byłem do końca przekonany, że to była właściwa decyzja, jeżeli chodzi o marszałka Pęka. Oczywiście jestem świadom wielu wypowiedzi marszałka Pęka, które były obraźliwe dla opozycji – powiedział z kolei Michał Kobosko z Polski 2050.

Robert Kropiwnicki z PO wypowiedział się w podobnym tonie. – Będzie spotkanie naszego klubu senatorów, będą na ten temat rozmawiać. Możliwa jest zmiana stanowiska, ale poczekajmy na decyzję senatorów – podkreślił.

Źródło: Polsat News

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

1 Odpowiedzi na Marek Pęk jednak zostanie wicemarszałkiem Senatu? Opozycja może zmienić zdanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *