Maciej Stuhr rządzi! Jego słowa o ojcu z gali wręczenia Orłów 2023 szaleją w internecie

W czasie jubileuszowej 25. gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2023, prowadzący wydarzenie Maciej Stuhr pokazał, że dystans do siebie jest w jego rodzinie genetyczny. Żartował bowiem ze swojego znanego ojca.

Maciej Stuhr żartuje z ojca

Przypomnijmy najpierw, że Jerzy Stuhr, ojciec Macieja, potrącił jakiś czas temu motocyklistkę. Został za to skazany na karę grzywny (12 tys. złotych) oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres trzech lat. W rodzicie Stuhrów nie brakuje jednak dystansu do siebie.


– Znam aktora, który znakomicie podłożył kiedyś głos pod osiołka.

Państwo się domyślają, o kim mowa. Można powiedzieć: najsłynniejsze 07 w historii polskiego kina od czasów porucznika Borewicza. Któż z was nie chciałby zagłosować na niego w kategorii osioł roku – powiedział w czasie gali Maciej Stuhr.

W wypowiedzi było też oczywiście odniesienie do nowego filmu Jerzego Skolimowskiego, „Io”, i jego walki o Oscara.

Ciosy wymierzone w gwiazdę TVP i znanego polityka

Wcześniej młody Stuhr żalił się też, że dziś zawód konferansjera stał się już bardzo trudny. Powód? Nie można z  niczego żartować. Przy tej okazji wbił szpilę w gwiazdora TVP.

U nas wszyscy obrażają się za byle g… Dziś „Seksmisja” by nie przeszła, bo seksizm, „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” – bo rasizm, „Sami swoi” – bo ksenofobia, „Młode wilki’, bo…  Jakimowicz – mówił pół-żartem, pół-serio aktor.

Dodał, że jego występ charakteryzuje się „polityczną powściągliwością”. I po tych słowach uderzył w jednego z polityków Zjednoczonej Prawicy.

– Tyle razy wspomniałem o osłach, ani razu nie wymieniając nazwiska posła Kowalskiego – powiedział.

Do tego doszły żarty z nowej technologii i mody na sztuczną inteligencję.

— Powiedziałem sztucznej inteligencji, by napisała mi przemówienie na otwarcie dzisiejszej gali. Po chwili inteligencja wypluła z siebie: „Z niezwykłą radością witam was na 25. gali Orłów. Jestem bardzo zaszczuty, że mam możliwość stanąć przed wami w imieniu polskiego rządu” — kpił Stuhr.

Jak widać, Maciejowi nie brakuje dystansu do siebie i tego, co zrobił jego ojciec, ale też całego otaczającego nas świata. I tak trzymać!

Źródło: interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *