Ksiądz chwycił za kropidło przy dźwiękach akordeonu. Nagranie z „chrztu Maybacha” na Podlasiu robi furorę w sieci

Wiele zadziwiających filmów krąży po internecie, ale ten jest wyjątkowy. Ceremonia z poświęcenia limuzyny za milion złotych jest hitem sieci.

Święci się nawet szaliki

Do nietypowych chrzcin różnego rodzaju miejsc i urządzeń już się w sumie przyzwyczailiśmy. Księża zapraszani są na rozmaite uroczystości, by poświęcić przy użyciu kropidła nowe odcinki autostrad, ogromne statki, zdarzało się nawet, że duchowni święcili kibicowskie szaliki, o tunelu na zakopiance czy kanale na Mierzi Wiślanej nie wspominając. Ale scenka z Podlasia, która podbija internet to już wyższy poziom abstrakcji.

Niezwykła uroczystość odbyła się dokładnie w miejscowości Mońki, które do tej pory kojarzyły się głównie z sąsiedztwem Biebrzańskiego Parku Narodowego i wielką emigracją do Stanów Zjednoczonych. Teraz miasto na Podlasiu będzie również przywoływać myśl o… Maybachu. Dobrze wam się kojarzy, chodzi o luksusową limuzynę, za którą trzeba zapłacić przynajmniej okrągły milion złotych.

Pojawienie się takiej fury w garażu musi być dużym wydarzeniem dla właściciela, szczególnie gdy na auto zapracował sam, a nie dostał go od bezdomnego. I tak też było w tym przypadku, o czym świadczy pojawienie się na miejscu najbliższej rodziny właściciela bryki, jego znajomych i księdza z kropidłem.

Módlmy się za Maybacha

Wszyscy obecni zaśpiewali pieśń przy akompaniamencie akordeonu, a duchowny, który celebrował uroczystość, wyświęcił oraz pobłogosławił nowe auto. – Prosimy cię Panie Boże, pobłogosław tę rodzinę, wszystkich przyjaciół, którzy tutaj się gromadzą. Pobłogosław też ten samochód — powiedział ksiądz. – Niech Pan kieruje waszymi podróżami, abyście żyli w pokoju i dożyli życia wiecznego — dodał uroczyście. Następnie podszedł z kropidłem do samochodu, wyświęcił Mercedesa-Maybacha Klasy S, a uczestnicy uroczystości pomodlili się.

A dzięki temu, że zdarzenie zostało uwiecznione przez kamerę smartfona i umieszczone na którymś z portali społecznościowych, wszyscy możemy się poczuć jakbyśmy byli tam z nimi. A dzięki słowom księdza i wodzie święconej dumny właściciel auta może być spokojny, że nowe cacko będzie mu służyło latami i ominą je wszelkie usterki i awarie. Amen.

Źródło: Jbzd.com.pl

1 Odpowiedzi na Ksiądz chwycił za kropidło przy dźwiękach akordeonu. Nagranie z „chrztu Maybacha” na Podlasiu robi furorę w sieci

  1. Anna Musiolik pisze:

    Zapraszam do wysłuchania nagrania „Żartowałem” Justyny Mazur o zaginionym Robercie Wójtowiczu oraz księżach Krzysztofie Polewce, Józefie i Krzysztofie Litwa. Z wątkiem homoerotycznym w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *