Konsternacja w studiu TVP Info! Gość programu bezlitośnie wypunktował hipokryzję telewizji publicznej [WIDEO]

W TVP muszą mieć się na baczności! Prowadząca program chciała zaatakować PO. Jej gość, Robert Kwiatkowski, najpierw przyznał jej rację, a potem… bezlitośnie wypunktował hipokryzję telewizji publicznej.

Wtopa ze spotem

Robert Kwiatkowski już chyba nie zostanie zaproszony do TVP! Były prezes stacji po raz kolejny wprawił pracowników telewizji publicznej w konsternację podczas programu.


Ale po kolei.

Kwiatkowski był gościem programu „Minęła dwudziesta”. Jednym z tematów rozmowy była wtopa PO – partia opozycyjna opublikowała spot, w którym przytoczono wypowiedź Mateusza Morawieckiego o „gotowości Polski do poprawiania relacji polsko-rosyjskich”. Szybko okazało się, że to słowa wyrwane z kontekstu, a Morawiecki tak naprawdę cytował… Donalda Tuska.

Pan był prezesem telewizji. Takie wycinanie fragmentu. Widzieliśmy dokładnie (…). To zmienia całkowicie sens – powiedziała prowadząca program Ewa Bugała. Nie spodziewała się jednak, że poruszając ten temat, wybiera broń obosieczną.

Jeśli to prawda, to zmienia całkowicie sens – przyznał Kwiatkowski. Dalszy ciąg jego wypowiedzi jednak nie był po myśli gospodyni programu. – Tak samo, jak całkowicie sens zmieniła Telewizja Polska, wycinając fragment wypowiedzi Tuska na spotkaniu w Gdańsku z okazji zabójstwa prezydenta Adamowicza. Wówczas Tusk sarkastycznie mówił coś o jakości TVP, jakimi dziennikarze TVP są obecnie specjalistami w manipulowaniu, mówiąc: „to są profesjonaliści”. TVP następnie to wycięła, posługując się tym jako swego rodzaju komentarzem. Wypisz, wymaluj ta sama sytuacja – ocenił poseł Lewicy.

Manipulacja TVP

Chodzi o spot, który TVP Info wypuściła w połowie stycznia. Widzimy na nim Donalda Tuska, który mówi, że „to jest najbardziej profesjonalna telewizja publiczna w historii. Nigdy telewizja publiczna nie była tak profesjonalna, jak jest dzisiaj”. Następnie pojawia się logo TVP Info, a lektor wypowiada hasło stacji – „Wiesz więcej”.

Klip był oczywiście manipulacją. W wykorzystanym wystąpieniu Tusk krytykował TVP. Telewizja publiczna próbowała być śmieszna, ale w praktyce… tylko potwierdziła zarzuty lidera PO. Słowa o „profesjonalizmie” padły, ale obudowane kontekstem, który TVP Info zignorowało.

Telewizja Publiczna nigdy nie była tak profesjonalna, jak dziś, ale profesja, którą się zajmuje to niszczenie przeciwników na zlecenie obecnej władzy – mówił szef PO.

Kwiatkowski postrachem TVP

To nie pierwszy przypadek, gdy Robert Kwiatkowski „komplikuje” sprawy TVP. Podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy polityk był gościem programu „Minęła dwudziesta”. W pewnym momencie wyciągnął serduszka WOŚP i rozdał je innym obecnym w studio osobom, także skonsternowanemu posłowi PiS Marcinowi Porzuckowi.

Ja myślałem, że tego się nie kupuje, że to się otrzymuje za darmo. Dziękuję, że pan mi wręczył, ja sobie skorzystam z tego. Widzę, że pan chciałby zrobić happening – próbował wybrnąć z niewygodnej sytuacji Marcin Porzucek, a podarek odłożył na bok.

Źródło: TVP

2 Odpowiedzi na Konsternacja w studiu TVP Info! Gość programu bezlitośnie wypunktował hipokryzję telewizji publicznej [WIDEO]

  1. becia pisze:

    panie Jerzy zasada jest prosta nie kombinuj (TVPinfo) nie będziesz napiętnowany .Atak był bronią TVPinfo czyli zginęli od własnej broni.Co do TVN może jakieś przykłady? Dowody? Bo jakoś nie odnajduję ŻADNYCH podobieństw …..

  2. Jerzy pisze:

    Panie Dominiku pana artykuł tez jest pewien sposób manipulacja ponieważ jedna i druga opcja polityczna uważa ze można wycinać fragmenty wypowiedzi i je publikuje. Robi to TVN robi wieci to TVP. Panu widać bliżej do TVN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *