Kibice z niecierpliwością czekali na TE wieści. Wiemy, co z występem Igi Świątek w Roland Garros

Iga Świątek przekazała nowe wieści na temat swojego stanu zdrowia. Polka dostała kontuzji podczas ćwierćfinałowego meczu turnieju w Rzymie. Pod znakiem zapytania stanął jej występ w tegorocznym Roland Garros.

Iga Świątek nie obroniła tytułu w Rzymie. W ćwierćfinałowym meczu przeciwko Jelenie Rybakinie musiała skreczować z powodu kontuzji mięśniowej.


Polka doznała urazu prawej nogi pod koniec drugiego seta. Próbowała odebrać silnie zagraną przez przeciwniczkę piłkę. Nie udało się, ale utrata punktu nie była najgorsza. Świątek niefortunnie uderzyła się rakietą w nogę, od razu widać było, że coś jest nie tak. W oczach Polki pojawiły się łzy, w przerwie między drugim i trzecim setem poprosiła o pomoc medyczną. Świątek wróciła na trzeciego seta z zabandażowanym prawym udem. Wydawało się, że wróci do gry, dobrze zaczęła, ale niestety – po czterech gemach skreczowała. Spotkanie zakończyło się przy stanie 6:4, 6:7 (3:7), 2:2, a w półfinale zagra Rybakina.

Kibice nerwowo oczekiwali wieści z polskiego obozu. Kontuzja przydarzyła się Polce w najgorszym momencie – już w przyszłym tygodniu rusza drugi wielkoszlemowy turniej w tym sezonie, czyli Roland Garros. Świątek triumfowała w tej imprezie już dwukrotnie, w 2020 i 2022 roku. Pojawiła się obawa, że kontuzja wyeliminuje Polkę z tegorocznej edycji turnieju.

Cześć. Zapewne zastanawiacie się, co stało się w nocy. Podczas drugiego seta doznałam kontuzji uda i teraz trwa diagnostyka. Więcej informacji będziemy mieć dla was w kolejnych dniach – napisała Iga Świątek w czwartek rano. Na następne informacje trzeba było czekać do popołudnia. Tym razem przekaz liderki rankingu był jasny.

– Potrzebuję na pewno kilku dni odpoczynku. Bilety do Paryża rezerwujemy, więc… trzymajcie kciuki. Mam nadzieję – do zobaczenia niedługo – poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Turniej w stolicy Francji startuje w poniedziałek 22 maja. Najpierw jednak odbędą się kwalifikacje, Iga Świątek rozpocznie zmagania później – główna faza imprezy rozpocznie się 28 maja. Jest więc trochę czasu na odpoczynek i wykurowanie. Zgodnie z prośbą – trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *