Katecheta obraził WOŚP podczas lekcji. Takiej reakcji uczniów się nie spodziewał

Katecheta w jednej z gdańskich szkół podczas lekcji religii miał obrazić Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (WOŚP). Jak zareagowali na to uczniowie?

WOŚP, uczniowie i katecheta

Uczniowie jednej z gdańskich szkół ponadpodstawowych byli zaskoczeni zachowaniem katechety. Ten zaatakował w czasie lekcji WOŚP.

W czasie zajęć nauczyciel katechezy w ostrych słowach wypowiedział się nt. WOŚP. Gdy jeden z nich głośno stanął w obronie organizacji Jurka Owsiaka, katecheta miał nawet powiedzieć, że „wstąpił w niego szatan”.

Już w czasie kolejnej katechezy nauczyciel przekonał się, że atak na WOŚP nie był dobrym pomysłem. Jeden z uczniów przyniósł 50 naklejek przedstawiających symbol organizacji – serce WOŚP. Młodzi ludzie porozklejali je na krzesłach, stolikach oraz ścianach.

Jak na powyższe zareagował katecheta? Miał być wściekły i kazał natychmiast poodklejać wszystkie naklejki. Uczniowie nie wykonali polecenia i wspólnie opuścili salę lekcyjną.

Jak na to wszystko zareagowała szkoła? Wyborcza.pl miała skontaktować się w tej sprawie z dyrektorką. Ta jednak stwierdziła, że nie może potwierdzić, by powyższa sytuacja miała miejsce.

„Wicedyrektorka ds. dydaktycznych przeprowadziła rozmowę wyjaśniająca z katechetą. Odbyła się również rozmowa z uczniami i uczennicami uczęszczającymi na religię, którą przeprowadziła osobiście w obecności Szkolnej Rzeczniczki Praw Ucznia. Nie potwierdzono opisywanej sytuacji. Do dziś nie wpłynęła żadna skarga od rodziców” – cytuje maila od dyrektorki Wyborcza.pl.

WOŚP nie jest lubiany przez prawicę

Działalność WOŚP budzi kontrowersje, zwłaszcza w środowiskach prawicowych. Przykładowo, publicysta Rafał Ziemkiewicz w jednym ze swoich nagrań na YouTube stwierdził, że fenomen Jurka Owsiaka polega na tym, że niejako sprzedaje on Polakom poczucie, że czynią oni dobro. W odczuciu dziennikarza WOŚP wcale nie robi tak wiele dla służby zdrowia, jak starają się nam to przedstawiać media.

Oczywiście sprawa nie wygląda tak, że WOŚP w pełni ratuje służbę zdrowia. Jest jednak pewną podporą. Nie zmienia to faktu, że katecheta w szkole nie powinien atakować w czasie zajęć organizacji Owsiaka.

Źródło: wyborcza.pl, wp.pl

Foto: Depositphotos.com

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

20 Odpowiedzi na Katecheta obraził WOŚP podczas lekcji. Takiej reakcji uczniów się nie spodziewał

 1. Jan pisze:

  To pisuary i ich pachoł rafałek mają fałszywe poczucie że czynią dobro wpisalając się z klerwisynami do wszystkich dziedzin życia. Typowy przykład projekcji – choroby psycvhicznej, którą od kaczyńskiego zarazili się wszyscy członkowie, apologeci i wyznawcy piskatolii. Polega ona na przypisywaniu przeciwnikom SWOICH wypowiedzi i działań

 2. Marcin pisze:

  Jeżeli to szpital prywatny, to nic dziwnego. Jeżeli nie, to innego sprzętu oprócz tego z WOŚP nie macie?

 3. Mariusz pisze:

  Ja wyjechałem z domu dzień wcześniej, przemierzyłem ponad 400 km. i wynająłem pokój w hotelu żeby razem z rodziną wziąć udział w orkiestrze z Jurkiem Owsiakiem. A do kościoła nie chodzę choć przez kilka lat mieszkałem obok, bo wybudowali go na działce sąsiadującej z moim domem i miałem do niego jakieś 100 metrów.

 4. Tomasz pisze:

  Tu nie chodzi o zbieranie pieniędzy przez Owsiaka ,tylko o to że on jest autorytetem i jest anty nastawiony do PiS.Gdyby on był pro PiSowski wtedy TVP nadawałoby cały rok o tym i zachęcało .

 5. Stefan pisze:

  Jak na razie to kler nie ma co szukać w szkole, to nie miejsce dla tych panów. Jak by Owsiak miał takie pieniądze jak Rydzyk, to by było całkiem inaczej w służbach zdrowia. On nie pluje ludziom w twarz, jeżdżąc Bentleyem.

 6. Janina Pietrzak pisze:

  Gram od wielu lat z OWSIAKIEM.Wiem że moje datki nie pójdą na marne.To jedyna uczciwa inicjatywa w kraju ratująca niejednego człowieka.Znam wiele ludzi którzy myślą podobnie i wrzucają do puszki pieniądze.Chwała dla WOŚP.

 7. Andrzej pisze:

  Łapy precz pisiory od WOŚP i Jurka Owsiaka jak WOŚP zaczynał grać PiSu nie było niedługo PiSu nie będzie a my z Jurkiem będziemy grać dalej do końca świata i jeden dzień dłuzej.

 8. Krystian pisze:

  Nawet jak pan J.Owsiak bierze z 10procent dla siebie i pomocników to mi to nie przeszkadza zapracował uczciwie nie ukradł nie robi machlojek aby zarobić jak nasz Rząd.Brawa DJa p.Jurka i współpracowników i innych osób wspomagających inicjatywę

 9. maker pisze:

  „Oczywiście sprawa nie wygląda tak, że WOŚP w pełni ratuje służbę zdrowia. Jest jednak pewną podporą.” – No kurcze, jeszcze by tego brakowało żeby cała służba zdrowia utrzymywała się ze środków spontanicznie zbieranych w ramach akcji Jurka Owsiaka 🙂 Ale jest faktem niezaprzeczalnym, że dysponując tak niewielkimi środkami tej instytucji udało się doposażyć polskie szpitale w masę niezbędnego sprzętu. A co rząd robi w kierunku poprawy sytuacji służby zdrowia? Przecież to co WOŚP zebrał w ciągu 30 lat działalności zamyka się w kwocie 2 miliardów złotych… To tyle ile nasz rząd przekazuje co roku na swoją propagandowa szczujnię. A w tym roku stwierdzili, że to za mało i że trzeba jeszcze dołożyć 700 milionów… Można sobie tylko wyobrazić co by było, gdyby te pieniądze zamiast tego trafiły na służbę zdrowia…

 10. Romuald pisze:

  Jeżeli WOŚP, jest aż znienawidzony przez kler rzymskokatolicki, i prawiczkowo/kościółkowych, polityków to musi to być i jest bardzo potrzebna i dobroczynna akcja ✌️

 11. lenaoslo1 pisze:

  Gram z WOSP i Jurkiem od poczatku. Zaden Ziemkiewicz nie bedzie mi mowil co Polacy pod dyrekcja Jurka zrobili dla ratowania zdrowia i zycia NAS SAMYCH.

 12. Czesław pisze:

  WOSP, jejj dzialalnosc nie potrzebuje obrony natomiast odważne dzieci tak. Okazuje się, że nie szkoła a jej uczniowie wiedzą co to przyzwoitość. Rośnie nowe pokolenie, które nie da się zmanipulować bożoojczyznianą propagandą.

 13. Wanda pisze:

  Jestem emerytką . Pracowałam wiele lat w szpitalu na oddziałach położniczym ,porodówce i noworodkowym .Wszystkie nowe inkubatory dla dzieciaczków , pompy infuzyjne , aparat do badania słuchu u noworodków oraz komputer z oprogramowaniem w tym kierunku (wcześniej szpital nie dysponował takim sprzętem i słuch u dzieci nie był badany) oraz stoliki do pielęgnacji a także wiele innych potrzebnych rzeczy. Jestem pełna podziwu dla Pana Owsiaka .Pełen szacunek Panie Jurku .Grajmy dalej, dobrych serc nie zabraknie nigdy wśród nas mimo że tylu jest ludzi zazdroszczących Panu ogromu dobroci dla najsłabszych .Pozdrawiam.

 14. Dyzio pisze:

  Panie Ziemkiewicz
  Pracuję w szpitalu w którym WOŚP wyposażył cały oddział rehabilitacji w sprzęt za 8 mln zł. Od rządu dostaliśmy zero.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *