Kaczyński mści się na Szydło za bunt w Krakowie. To kolejne ostrzeżenie. „Zamiast niej awansował…”

Beata Szydło tak zaszła za skórę Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ten zaczął ją odzierać z pełnionych funkcji.

Nowogrodzka prędzej czy później wyciągnie konsekwencje wobec buntowniczej postawy radnych z Małopolski. Beata Szydło od początku politycznych manewrów w Krakowie była typowana na szwarccharakter pociągający za sznurki. Ona sama zaprzeczała, ale chyba za bardzo nikt nie dał wiary w jej zapewnienia. Wirtualna Polska informuje, że jej czas u boku prezesa powoli dobiega końca.

Utrata funkcji

Od kilku tygodni Beata Szydło jest przez prezesa PiS krojona jak salami. Już wiemy, że nie ma najmniejszych szans na nominację w wyborach prezydenckich. Po wybuchu rewolty w Krakowie funkcję szefa regionu stracił jej bliski współpracownik były minister Andrzej Adamczyk.

Po chwili spokoju, była premier dostała kolejne ostrzeżenie.

Na jednym ze spotkań postanowiono, że europosłanka nie będzie współprzewodniczącą frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) w Parlamencie Europejskim. Zamiast niej awansował Joachim Brudziński, jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego – mówi rozmówca WP.pl

Z informacji portalu wynika, że to i tak jest niski wymiar kary. W kulminacyjnym momencie kłótni o Małopolskę padł pomysł, aby całkowicie pozbawić ją wpływu na ugrupowanie. – Ktoś rzucił pomysłem, żeby w ogóle zawiesić ją w partii – opisuje jeden z polityków PiS.

W przyszłym roku odbędzie się kongres PiS, na którym Beata Szydło może nie zostać ponownie wybrana na wiceszefową partii.

Dwie rezygnacje

Małopolska uratowała się przed przyspieszonymi wyborami, ale nadal jest tyglem. O odejściu ze struktur PiS poinformowali dwaj radni: Józef Gawron oraz Piotr Ćwik. Ten drugi pełni również funkcję zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Z dniem dzisiejszym (8 lipca 2024 roku) składam rezygnację z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość, pozostając w Klubie Radnych Sejmiku Małopolskiego, aby wspólnie realizować program dobry dla Małopolski – napisał Ćwik w oświadczeniu, które opublikował w mediach społecznościowych.

Warto być przyzwoitym. Zawsze! Zgadzam się z tymi, którzy tak twierdzą. Warto też pamiętać, że początkiem przyzwoitości jest dialog i wzajemny szacunek – dodał.

Źródło: WP.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *