Szok na Nowogrodzkiej! Sensacyjny zwrot akcji, DWÓCH polityków nagle odeszło z PiS. „Warto być przyzwoitym”

To nie koniec zamieszania w Małopolsce! Wydawało się, że PiS zażegnało kryzys, ale nic mylnego. O odejściu z partii poinformowało dwóch radnych: Józef Gawron i Piotr Ćwik.

Małopolski kryzys przez długi czas spędzał sen z powiek całej Nowogrodzkiej. Okazało się, że tamtejsi radni PiS nie chcieli ślepo słuchać prezesa i nie wybrali na marszałka nominata z centrali, Łukasza Kmity.

Ostatecznie Jarosław Kaczyński musiał ustąpić, a marszałkiem został Łukasz Smółka. Kryzys został zażegnany? Wręcz przeciwnie.

O odejściu ze struktur PiS poinformowali dwaj radni: Józef Gawron oraz Piotr Ćwik. Ten drugi pełni również funkcję zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta RP. W pewnym momencie został też kontrkandydatem dla Kmity, co bardzo nie spodobało się Nowogrodzkiej.

Z dniem dzisiejszym (8 lipca 2024 roku) składam rezygnację z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość, pozostając w Klubie Radnych Sejmiku Małopolskiego, aby wspólnie realizować program dobry dla Małopolski – napisał Ćwik w oświadczeniu, które opublikował w mediach społecznościowych. – Warto być przyzwoitym. Zawsze! Zgadzam się z tymi, którzy tak twierdzą. Warto też pamiętać, że początkiem przyzwoitości jest dialog i wzajemny szacunek – dodał polityk. Wyjaśnił też, że „nie było jego intencją starać się o funkcję marszałka”.

Zgłoszenie mojej kandydatury w dniu 4 lipca, na kolejnej sesji sejmiku, podczas kolejnej próby wyboru marszałka, było podyktowane tylko koniecznością przełamania impasu i zwróceniem uwagi na potrzebę zmiany kandydata na marszałka. Było to także działanie dla ratowania jedności klubu radnych i środowiska politycznego, a nade wszystko zablokowanie perspektywy ponownych wyborów – wyjaśnił.

Gawron również opublikował komunikat o swoim odejściu. Ograniczył się jednak tylko do krótkich wyjaśnień.

Chciałbym Państwa poinformować, że z dniem 8.07 br. złożyłem rezygnację z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość. Moja rezygnacja ma związek z ostatnimi wydarzeniami w Sejmiku Województwa Małopolskiego. Jako radny bezpartyjny zamierzam nadal pracować dla Województwa i pozostaje otwarty na potrzeby Małopolan – napisał radny.

Wcześniej swoją rezygnację zapowiadała też Barbara Nowak. Szybko zmieniła jednak zdanie i zapewniła, że pozostanie na stanowisku, bo chce uszanować wolę wyborców.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Szok na Nowogrodzkiej! Sensacyjny zwrot akcji, DWÓCH polityków nagle odeszło z PiS. „Warto być przyzwoitym”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *