Jest seria zawiadomień do prokuratury! Szrot, Macierewicz i Ozdoba pożałują swoich „interwencji poselskich”?

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) złożył serię zawiadomień do prokuratury na polityków Zjednoczonej Prawicy.

Od środy opinia publiczna może zobaczyć, jak politycy klubu PiS utrudniają odpolitycznienie mediów publicznych. Nadużywają swoich uprawnień pod płaszczykiem pojęcia „interwencji poselskiej”. Dochodzi do bezprawnych zatrzymań, prób przeszukań, oskarżeń o kradzież i pospolitych przestępstw, bo takim niewątpliwie jest podawanie się przez Pawła Szrota za funkcjonariusza policji. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) informuje o serii zawiadomień złożonych w prokuraturze.

Ozdoba, Macierewicz i Szrot

Na pierwszy ogień poszło zawiadomienie złożone na byłego prezydenckiego ministra Pawła Szrota. Poseł PiS podawał się za policjanta, co jest przestępstwem.

Pisowski były minister Paweł Szrot podawał się za policjanta w celu zmuszenia innej osoby do określonego zachowania. To poważne przestępstwo art. 227 kk oraz 231 kk. Zawiadamiamy prokuraturę i policję – pisze OMZRiK.

Następny w kolejce jest Antoni Macierewicz. – Skandaliczne zachowanie Antoniego Macierewicza, atakuje dziennikarzy przy wejściu do PAP, szarpie ludzi, próbuje rewidować, krzyczy, narusza nietykalność dziennikarzy. Zawiadamiamy prokuraturę o pod.popełnienia przestępstwa art. 231 kk – czytamy.

Trzecim posłem jest Jacek Ozdoba, który w polityce nie ma zbyt wiele do zaoferowania poza krzykiem i awanturnictwem. – Złożyliśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Ozdobę, który atakował dziennikarzy w budynkach TVP i PAP To kolejny pisowski polityk, który agresywnie zachowuje się w ostatnim czasie – informuje Ośrodek.

Paweł Szrot odpowie za udawanie policjanta

Sytuacja z Pawłem Szrotem jest wyjątkowo bulwersująca, bo mamy tu do czynienia z sianiem w państwie anarchii. Jego „wyczyn jest bardzo dobrze udokumentowany” i państwo powinno wobec niego wyciągnąć surowe konsekwencje. Pisaliśmy o tym tutaj.

W naszej opinii Paweł Szrot dopuścił się czynu, który należy zakwalifikować jako przestępstwo, dlatego jeszcze dzisiaj pracownicy Ośrodka złożą w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez tego agresywnie zachowującego się pisowca. Paweł Szrot odpowie za udawanie policjanta, to oszustwo – mówi „Gazecie Wyborczej” Rafał Gaweł, wiceprezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Źródło: Media

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

2 Odpowiedzi na Jest seria zawiadomień do prokuratury! Szrot, Macierewicz i Ozdoba pożałują swoich „interwencji poselskich”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *