I to jest prawdziwy HiT! Student w genialny sposób zakpił z lansowanego przez Czarnka podręcznika [FILM]

22-letni Paweł Kieler jest znany z tego, że pisze piosenki, których teksty stanowią np. paski z TVP. Teraz zainspirował się treścią podręcznika „Historia i teraźniejszość” autorstwa Wojciecha Roszkowskiego.

Piosenka to HiT

Może i nowy przedmiot w myślach szefa resortu edukacji miał się okazać hitem, ale wyszedł z tego kit. W sumie ciężko mówić o podręczniku, bowiem publikacja zawiera prywatne przemyślenia autora. Nierzadko dość kontrowersyjne.

Z publikacji postanowił zakpić niedawny uczeń, Paweł Kieler. Obecnie 22-letni student, który na Youtube publikuje swoje piosenki. Teraz możemy posłuchać jego nowego przeboju – „Gdyby podręcznik HiT był piosenką”. Ciekawe czy spodoba się ministrowi Czarnkowi.

Tekst piosenki składa się z fragmentów podręcznika „HiT”.

 

Internautom pomysł bardzo się spodobał. „Cała piosenka jest idealnym ukazaniem „prawdziwej” historii Polski według pisiorów. Jesteś chłopie mega”, „Sztos. Szkoda tylko, że każdy Twój niewątpliwy HIT wiąże się ze świadomością, że w tym kraju nie dzieje się dobrze”, „Piosenka wyszła mega, ale fakt, że teksty pochodzą z prawdziwego podręcznika po prostu przeraża”, „O kurde! Dwie rzeczy: świetny pomysł i wykonanie oraz przerażające, że to rzeczywiście wydrukowano i wprowadza się do szkoły” — to tylko część komentarzy.

Muzycznie piosenka jest utrzymana rockowej stylistyce, która – co zaskakujące – dobrze koresponduje z przemyśleniami Roszkowskiego.

Panie profesorze, może jakaś współpraca tekściarska z Behemothem, Big Cycem czy Kultem? Niech Pan o tym pomyśli!

Komentując realia piosenką

O samym Kielerze po raz pierwszy usłyszeliśmy przed dwoma laty, gdy w takim samym stylu komentował m.in. Strajk Kobiet (tekst piosenki stanowiły treści z transparentów protestantów), wspomniane paski z „Wiadomości” TVP czy wpisy na Twitterze Krystyny Pawłowicz.

Źródło: Youtube

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *