Do kogo strzela Morawiecki? TE zdjęcia premiera przejdą do historii internetu

Mateusz Morawiecki wrzucił zdjęcia, jak pozuje na strzelnicy wyposażony w karabin i pistolet. Internauci nie przepuścili tej okazji do żartów.

Mateusz Morawiecki w ciągu ostatniego tygodnia stawia się na pozycji radykalnej. Najpierw oznajmił, że jest zwolennikiem kary śmierci w pewnych przypadkach, a teraz zawędrował na strzelnicę i paraduje na niej z karabinem i pistoletem. Być może jest to element budowania swojego radykalizmu na tle Zbigniewa Ziobry.

Premier strzela

W poniedziałek na profilach Mateusza Morawieckiego w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia ze strzelnicy. – Cóż, jak widać snajpera już ze mnie nie będzie – rozpoczął swoją strzelecką opowieść szef rządu zamieszczając zdjęcie tarczy.

Cieszę się, że strzelectwo, też dzięki wsparciu rządu coraz bardziej rozwija się w w Polsce. Będziemy nadal inwestować w jego promocję i przemysł zbrojeniowy, bo wolne społeczeństwo musi umieć i mieć czym się bronić! – pisze Morawiecki.

Premier celował do tarczy z karabinka „Grot”, który niedawno trafił na wyposażenie wojska. Mateusz Morawiecki strzelał także z historycznego i legendarnego polskiego pistoletu VIS, który jest nadal produkowany i znajduje się na wyposażeniu polskich żołnierzy.

Internauci komentują

Już kilka chwil po zamieszczeniu relacji ze strzeleckich popisów było wiadomo, że internet nie przepuści takiej okazji do kpin i żartów. Naturalnie nie zabrakło odniesień do wydarzeń z Komendy Głównej Policji i granatnikowych wybryków gen. Jarosława Szymczyka. Użytkownicy Twittera nie stronili także od czysto politycznych komentarzy.

Kolejna żałosna pokazówka. A żadnych zmian na korzyść w UoBiA oczywiście nie ma. Środowisko może się tylko śmiać z takich żałosnych prób ocieplania wizerunku – napisał Łukasz Warzecha.

I dlatego obiecaliście, ale nie wybudowaliście strzelnic w każdym powiecie – skomentowała Monika Wielichowska z PO przypominając obietnicę tego rządu.

Tygodnik „Nie” wmontował postać premiera w popularną strzelankę.

Internauci zgodnie zauważają, że zdjęcia premiera Mateusza Morawieckiego są memogenne i zapewne pojawią się kolejne przeróbki. Paradoksalnie szef rządu dał do ręki trochę politycznej amunicji dogorywającej Konfederacji, która chce dostępu do broni palnej.

Źródło: Twitter, Facebook

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *