Czarnek nagrał filmik. OTO, co zrobił z nagrodą dla „Dzbana roku”. „Na drugi raz, drodzy lewacy…”

Przemysław Czarnek został doceniony przez satyryczny fanpage Make Life Harder oraz Michała Marszała z „Nie” i otrzymał nagrodę „Dzbana roku”. Otrzymał dosłownie – fizyczny dzban z podobizną Czarnka trafił do rąk polityka. Były minister pokazał, co zrobił z nagrodą.

Twórcy satyrycznego fanpage Make Life Harder oraz Michał Marszał z Tygodnika „Nie organizują konkurs na „dzbana roku”. Za działalność w 2023 r. tę prestiżową nagrodą został nagrodzony Przemysław Czarnek.

Były minister może być dumny, bo dzięki głosom internautów zostawił w tyle bardzo mocną konkurencję. O miano „Dzbana Roku 2023” rywalizował m.in. z Grzegorzem Braunem, Danutą Holecką, Oskarem Szafarowiczem, a przede wszystkim Januszem Kowalskim. A jednak triumfował!

11 czerwca, w dniu swoich urodzin, polityk otrzymał nagrodę dosłownie. Fizyczny dzban – a nawet dwa! – zostały dostarczone do laureata. Aby mieć pewność, że nagroda dotrze do rąk zwycięzcy, pomysłodawcy plebiscytu zanieśli jeden dzban do biura Czarnka w Lublinie, a drugi do Sejmu.

Dziś urodziny Przemysława Czarnka. Długo czekaliśmy na ten dzień, by zawieźć mu w prezencie statuetkę Dzbana Roku. Jedną do biura poselskiego do Lublina, a drugą dla pewności do Sejmu. Mamy czerwiec, a pan poseł usilnie pracuje na kolejną nagrodę. Nie mówimy więc żegnaj, Przemysławie – a do zobaczenia! – napisał w mediach społecznościowych Michał Marszał.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Michał Marszał (@michalmarszal)

Czarnek już wcześniej zapowiadał, że… przyjmie nagrodę.

Drodzy lewacy, polecam się na przyszłość, jeszcze dwie takie nagrody „Dzban Roku” i pewnie zamiast 121 tys. będę miał 150 tys. (głosów). Robicie mi tylko dobrze, ogromnie dziękuję. Postawię sobie ten dzban w biurze poselskim na biurku i będę przy nim nagrywał filmy: „Polskość to nie wstyd, polskość to duma” – powiedział w rozmowie z Robertem Mazurkiem w programie „Godzina Zero”. I faktycznie, były minister nie uciekł od tematu. W mediach społecznościowych pokazał, co zrobił z dzbanem. Postanowił zaimpregnować otrzymany naczynie ze swoją podobizną.

Słaby materiał (…) Na drugi raz, drodzy lewacy, to proszę zaimpregnować, a nie żebym ja później jeszcze zachrzaniał za was – powiedział polityk PiS.

@czarnekprzemyslaw Lewacy do poprawki #Czarnek #Polska #Dc #DlaCiebie #tiktok #Dzban @tygodniknie.pl ♬ dźwięk oryginalny – Przemysław Czarnek

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *