„Bezwładnie opadł na ziemię”. Niepokojące sceny w przerwie meczu, są nowe wieści ws. stanu zdrowia reprezentanta Polski

Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Czechami w ostatnim meczu eliminacji EURO 2024. W przerwie doszło do niepokojącego wydarzenia. Karol Świderski zemdlał i został odwieziony do szpitala.

Reprezentacja Polski rozegrała ostatni mecz fatalnych eliminacji do EURO 2024. Cudów nie było – remis 1:1 z Czechami oznacza, że Biało-Czerwoni nie wyjdą z grupy. Ostatnią szansą na awans do turnieju są baraże, które zostaną rozegrane w marcu. Rywale nie są jeszcze znani.

Polska prowadziła po golu Jakuba Piotrowskiego i wydawało się, że mecz jest pod kontrolą. Niestety, na początku drugiej połowy wyrównał Tomas Souček, a Polacy nie potrafili odpowiedzieć skutecznym trafieniem.

Na drugą połowę meczu nie wyszedł napastnik Karol Świderski, którego zastąpił Adam Buksa. Zmiana zaskoczyła kibiców, ponieważ gracz Charlotte FC grał przyzwoite zawody. Okazało się, że zawodnik zasłabł w przerwie i odwieziono go do szpitala.

Karol Świderski w przerwie musiał zejść, jest w szpitalu i dopiero będziemy wiedzieć, co z nim będzie – mówił po meczu selekcjoner Polaków Michał Probierz. W sobotę pojawiły się kolejne wieści w tej sprawie. Okazało się, że w przerwie meczu z Czechami doszło do dramatycznych wydarzeń.

Świderski nie doszedł do szatni. Schodząc z boiska dotarł do tunelu, a tam zemdlał i bezwładnie opadł na ziemię. Były piłkarz Jagiellonii natychmiast zyskał fachową pomóc i szybko odzyskał świadomość. Do karetki dotarł już o własnych siłach, ale wciąż nie czuł się najlepiej – przekazał dziennikarz TVP Sport Mateusz Miga. Zawodnik wrócił na noc do hotelu, a w sobotę rano odbył kolejną serię badań. Nie stwierdziły one żadnych problemów zdrowotnych.

– Wiadomość z kadry – Karol Świderski będzie miał dziś kontynuowane badania, ale na tę chwilę wygląda, że jest wszystko ok – przekazał Przemysław Langier z portalu Goal.pl.

We wtorek 21 listopada Polska zagra w Warszawie towarzyski mecz przeciwko Łotwie. Nie wiadomo, czy Karol Świderski będzie do dyspozycji trenera Probierza. Zabraknąć może też Piotra Zielińskiego, który z powodu choroby nie zagrał z Czechami. Mateusz Łęgowski i Patryk Peda opuszczą zaś zgrupowanie pierwszej reprezentacji i pomogą młodzieżówce w meczu z Niemcami.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *