BBC pokazało czarno-białe zdjęcie księżnej Kate, Brytyjczycy przerażeni. „Myślałem, że umarła”

Wokół Kate Middleton wrzało kika dobrych tygodni temu. Kiedy sytuacja zdążyła się uspokoić, BBC dolało oliwy do ognia.

Fani zamarli

Księżna Kate boryka się z problemami zdrowotnymi. Kilka tygodni temu przerwała długie milczenie. Cisza ze strony księżnej skutkowała narastającymi plotkami, które wędrowały w różne kierunki.

Spekulowano nawet, że za zniknięciem żony Williama, miał stać Król Karol.

Po długiej ciszy pałac Buckingham opublikował nagranie, na którym księżna tłumaczy dlaczego nie było jej tak długo. Okazało się, że księżna walczy z chorobą nowotworową, którą zdiagnozowano u niej pod koniec ubiegłego roku.

16 maja nawiększy serwis informacyjny BBC opublikował zdjęcia z wizerunkiem Middleton. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że opublikowane fotosy z księżną miały biało-czarne barwy. Fani żony Williama pomyśleli o najgorszym, ponieważ takich kolorów używa się najczęściej w przypadku śmierci danej osoby.

Wpadka BBC

Na jednym ze zdjęć widzimy księżnę w białej sukience z miną pełną zadumy. Wszystko owiana kolorem czarnym oraz białym. Na reakcje oburzonych internautów nie trzeba było długo czekać. Pod postem zawrzało.

– Kiedy zobaczyłem pierwszy slajd, myślałem, że Kate umarła; To nie na miejscu, żeby w ten sposób umieszczać zdjęcie Kate na pierwszym miejscu. Mam przeczucie, że to dla clickbaitu; Przesada; Nie straszcie mnie tym pierwszym slajdem, myślałem, że Kate umarła; Pierwszy slajd przestraszył mnie po raz drugi; Przestańcie publikować czarno-białe zdjęcia Kate, myślałem, że umarła; Moje serce przestało bić, gdy zobaczyłam czarno-białe zdjęcie Kate; Nie straszcie nas wszystkich, proszę. Życzcie jej szybkiego powrotu do zdrowia i długiego szczęśliwego życia – pomstowali fani Kate.

Do tej pory BBC nie wyprowadziło swoich obserwatorów z błędu, a zdjęcia nadal widnieją na ich oficjalnym profilu na Instagramie. Fotosy miały być zapowiedzią nowej wystawy w Buckingham Palace, która miała ukazać brytyjską rodzinę królewską w przestrzeni ostatnich stu lat. Znaczna część kolekcji ma zostać wystawiona publicznie po raz pierwszy.

Czy BBC zostanie pociągnięte do odpowiedzialności?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez BBC News (@bbcnews)

 

Źródło: Fakt 

Avatar photo
Malwina Kawenczyńska

Moja droga do świata mediów czytanych rozpoczęła się od fascynacji ludzkimi historiami i ich wpływem na społeczeństwo. Mimo wieloletniego doświadczenia w świecie HR, zawsze byłam związana ze słowem pisanym. Od tworzenia własnych artykułów, kierowanych do wielu branży zawodowych, poprzez relacje eventowe, aż do artykułów związanych z lifestylem oraz biznesem. Od wielu lat jestem zafascynowana wpływem trendów, kultury, zdrowego stylu życia oraz polityki na nasze codzienne doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *