Andrzej Duda został wprost zapytany o Kaczyńskiego. Ależ reakcja prezydenta! „Ja nie jestem…”

Andrzej Duda nie chciał mówić o Jarosławie Kaczyńskim. W ostatnim wywiadzie uciął jego temat. O co chodzi?

Andrzej Duda mówi o sytuacji międzynarodowej Polski

Andrzej Duda pojawi się na szczycie NATO. Z tej okazji w najnowszym wywiadzie mówił o sytuacji międzynarodowej.

Skrytykował np. Viktora Orbana, który spotkał się z Władimirem Putinem. Wcześniej pojawił się zaś w… Kijowie.

To prawda, że Viktor Orban nie uprzedził Wołodymyra Zełenskiego o tym, że wybiera się do Rosji. Rozmawiałem wczoraj długo, w cztery oczy z Wołodymyrem Zełenskim i rzeczywiście powiedział mi, że absolutnie go o tym nie uprzedził i że po prostu [tj. Orban – red.]wsiadł w samolot i poleciał do Moskwy. To pokazuje, niestety, w jakim kierunku dzisiaj zmierza węgierska polityka zagraniczna – powiedział na antenie TVN24.

Pytanie o Jarosława Kaczyńskiego

W rozmowie pojawił się też wątek krajowej polityki. Dziennikarz zapytał prezydenta, czy Jarosław Kaczyński, lider partii, z której Duda przecież się wywodzi, słabnie.

Skąd jednak takie sugestie mediów? Chodziło o kilka prób wyboru marszałka sejmiku małopolskiego. Lokalne struktury PiS nie chciały zagłosować za kandydatem z Nowogrodzkiej. Ponoć za buntem miała stać Beata Szydło. Oczywiście, oficjalnie sama tego nie przyznała.

Co ciekawe, prezydent nie chciał wprost odpowiedzieć na pytanie o pozycję Kaczyńskiego, z którym ponoć też łączy go szorstka przyjaźń.

Mój ojciec został wybrany przez większość w sejmiku na urząd przewodniczącego sejmiku, który zresztą pełnił w poprzedniej kadencji. I w moim przekonaniu najgłębiej słusznie uważał, że jego obowiązkiem jest rzetelne wykonywanie obowiązków przewodniczącego. Czynił wszystko, żeby nie dopuścić do tego, żeby de facto sejmik sam się rozwiązał, czyli po prostu nie wybrał władz województwa małopolskiego, nie wybrał zarządu. Czynił wszystko, żeby ten zarząd został wybrany. I cieszę się z tego, że zarząd został wybrany przez większość radnych sejmikowych, bo w jakimś sensie jest to także sukces mojego ojca jako przewodniczącego – odparł Andrzej Duda.

Dziennikarz starał się nacisnąć na prezydenta, by otrzymać jednak bardziej konkretną odpowiedź. Nie udało się.

Przywództwo Jarosława Kaczyńskiego w Prawie i Sprawiedliwości jest sprawą Prawa i Sprawiedliwości. Ja jestem prezydentem RP, nie jestem członkiem partii uciął temat Duda.

Brak jasnej odpowiedzi to jednak też odpowiedź. Wiele wskazuje na to, że Kaczyński słabnie. I chyba część partii przygotowuje się już do wojny domowej o schedę po nim.

Źródło:  TVN24

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

1 Odpowiedzi na Andrzej Duda został wprost zapytany o Kaczyńskiego. Ależ reakcja prezydenta! „Ja nie jestem…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *