Andrzej Duda snuje wizje kariery małżonki po prezydenturze. „Być może też będzie chciała…”

Andrzej Duda udzielił wywiadu „Faktowi”. Prezydent został m.in. zapytany o dalszą karierę Agaty Dudy po zakończeniu jego kadencji w 2025 r..

Za wcześnie na emeryturę

Choć kolejne wybory prezydenckie dopiero w 2025 r., już teraz pojawiają się typy ekspertów na przyszłych kandydatów. O ile po stronie koalicyjnej względnie łatwo wskazać potencjalnych kandydatów na prezydencki fotel (Rafał Trzaskowski, Donald Tusk, Szymon Hołownia), o tyle po stronie Zjednoczonej Prawicy już takie proste to nie jest. Pewne jest jedno – Jarosław Kaczyński będzie musiał szukać następcy Andrzeja Dudy, ponieważ ten nie może ubiegać się o trzecią kadencję.

W mediach coraz częściej pojawiają się spekulacje na temat przyszłości prezydenta. Trudno sobie wyobrazić, by ledwie 51-letni Andrzej Duda po zakończeniu drugiej kadencji zachciał siedzieć przy kominku i czytać w kapciach książki przy szklaneczce dobrego trunku. Również przy okazji spotkania prezydenta z Donaldem Trumpem pojawiły się głosy dotyczące jego zawodowej przyszłości.

W Pałacu Prezydenckim panuje przekonanie, że to właśnie lider Partii Republikańskiej wygra wybory prezydenckie w USA i będzie rządził przez najbliższe cztery lata w Stanach Zjednoczonych. Przy takim scenariuszu, prezydent Duda chce sobie zapewnić po zakończeniu kadencji w sierpniu 2025 r. „miękkie lądowanie” w międzynarodowych instytucjach przekazała anonimowo osoba z otoczenia Pałacu Prezydenckiego w rozmowie z Wirtualną Polską.

Agata Duda nie wróci do szkoły?

A co z Agatą Dudą? O ewentualnych planach Pierwszej Damy opowiedział sam prezydent w ostatniej rozmowie z „Faktem”. – Moja żona skończyła germanistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest nauczycielem mianowanym, ale nie wiem, czy będzie chciała wrócić do szkoły po zakończeniu mojej prezydentury. Sama podejmie decyzję – rozpoczął swoją wypowiedź Duda.

– Realizuje wiele zadań, jeżeli chodzi o działalność, nazwijmy ją umownie – pomocową. Nie tylko w zakresie pomocy humanitarnej. Bardzo dużo robi dzisiaj w tych sprawach dla Ukrainy. Działa też w różnych obszarach dotyczących Afryki. W tym zakresie współpracuje z wieloma organizacjami, ale interesuje się też bardzo edukacją i także w tym zakresie daje wiele wsparcia, przede wszystkim Polakom mieszkającym na Wschodzie, ale również innym przedstawicielom rozsianej po całym świecie Polonii – analizował działalność Agaty Dudy.

– W czasie naszej obecności w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie również odwiedza polskie placówki edukacyjne. Spotyka się zarówno z tymi, którzy te placówki prowadzą, jak i z nauczycielami. Więc być może też będzie chciała w przyszłości działać w tym zakresie – zakończył prezydent.

Źródło: Fakt.pl

 

1 Odpowiedzi na Andrzej Duda snuje wizje kariery małżonki po prezydenturze. „Być może też będzie chciała…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *