Afery z występem Mel C podczas „Sylwestra marzeń” ciąg dalszy! TVP zapłaciła już wokalistce gażę za występ?

Temat odwołanego koncertu Mel C, byłej członkini Spice Girls, nie schodzi z czołówek portali i gazet. Gwiazda miała zaśpiewać podczas „Sylwestra marzeń z Dwójką”. Teraz na jaw wychodzą do tego pewne kontrowersyjne kwestie finansowe.

Mel C i kwestia sporej kasy

Przypomnijmy, że Mel C, była członkini Spice Girls, miała być jedną z gwiazd tegorocznego „Sylwestra marzeń z Dwójką”. Ostatecznie odwołała swój występ.


Powód? Kwestie światopoglądowe – wokalistka wspiera środowiska LGBT, które były na antenie TVP wielokrotnie atakowane.

Afera chyba jednak dopiero się rozpoczyna. Chodzi o to, że Mel C nagrała filmik, na którym zachęca do przyjazdu do Zakopanego i wzięciu udziału w imprezie. Miała być to część promocji imprezy. Tyle że, jak się okazało, by artystka zgodziła się nagrać wideo i je opublikować, TVP musiało przelać jej całą kwotę za koncert, który przecież jeszcze się nie odbył i – jak już wiemy – nie odbędzie. Mowa ok. 800 tys. zł (150 tys. funtów).

Umowa przewidywała bezpośrednie włączenie się w działania promocyjne, ale właśnie po uprzednim przelewie całości kwoty, na którą opiewa kontrakt – powiedziała Plejadzie jedna z osób, które pracują przy „Sylwestrze marzeń z Dwójką”.

Źródło portalu dodaje, że teraz pojawia się obawa, że „przelane pieniądze mogą nie wrócić do nadawcy”. Nie znamy szczegółów kontraktu. Najczęściej w tego typu umowach stosuje się zapis, z którego wynika, że jeśli do występu nie dojdzie „z powodów niezależnych” od artysty, ten nie musi zwracać pieniędzy. Tyle że Mel C sama odwołała swój przylot. I powody tej decyzji trudno uznać za „niezależne” od niej.

Była członkini Spice Girls nie miała być główną gwiazdą?

Do tego wszystkiego okazuje się, że była Spajsetka nie miała być główną gwiazdą. Tą ma być jakiś – jak na razie tajemniczy – brytyjski wokalista.

W TVP panuje ponoć teraz popłoch. Podobno w związku z zamieszaniem, jakie wytworzyło się przez Mel C, nowy prezes Telewizji Polskiej i osoby odpowiedzialne za organizację Sylwestra mają się obawiać, że i on zrezygnuje z przylotu do Polski

Źródło: Plejada

Jedna odpowiedź na Afery z występem Mel C podczas „Sylwestra marzeń” ciąg dalszy! TVP zapłaciła już wokalistce gażę za występ?

  1. Kinga pisze:

    Moim zdaniem piosenkarka nie powinna się unosić honorem i oddać pieniądze za koncert, ma którym nie wystąpi. Może to być cała kwota lub po potrąceniu opłaty za reklamę. W innym przypadku będzie postrzegana jak większość nieuczciwych przedsiębiorców (maseczki, respiratory i inne zamówione i niezrealizowane towary i usługi) ;]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *