Żenady Antyżenady cz.24. Znowu błysnął prezes NBP Adam Galiński

Oprócz dymisji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, było kilka ciekawych tematów. Znowu błysnął prezes NBP Adam Galiński.

Żenady

Miejsce 3

Zmanipulowany spot

Jarosław Kaczyński nagrał spot i zaprezentował pierwsze pytanie referendalne, które brzmi: Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw? Prezes wmawiał na nagraniu, że Donald Tusk ma być w Polsce osadzony przez Niemców i dostał zadanie sprzedaży polskich sreber rodowych. Prezes wmieszał w to dr Bogusława Garbowskiego.

Pewnie nic by się nie stało, gdyby cytat ze znanego ekonomisty był podany w całym kontekście, ale PiS w swoim stylu zmanipulował jego wypowiedź. – Mówiłem, co może być prywatne, a nie co można sprywatyzowaćwyjaśniał. To była próbka tego, co szykuje PiS w kampanii wyborczej. To będą dwa miesiące manipulacji, pomówień i oszczerstw.

Miejsce 2

Zgubiony zapalnik

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało w czwartek, że wojsko poszukuje zapalnika, który został zgubiony podczas lotu bojowego przy granicy z Białorusią. Armia i minister Mariusz Błaszczak mają bardzo złą passę od momentu odnalezienia przez kobietę na koniu rakiety w podbydgoskim lesie. Wojskowi nie kryją zdumienia po informacji o zaginionym zapalniku. – Rzecz niebywała! Jestem zdziwiony. Niedopuszczalne byłoby, że do wojska trafiła amunicja, która nie ma odpowiednich certyfikatów – mówił gen. Waldemar Skrzypczak w rozmowie z portalem O2.pl

Miejsce 1

Kuriozalny baner

Narodowy Bank Polski, Adam Glapiński i baner, to obowiązkowy zestaw kpiarski w tym tygodniu. – Dzięki NBP Polska jest na dobrej drodze, już od 4 miesięcy ceny prawie się nie zmieniły! – brzmi napis na siedzibie banku centralnego.

Internauci zgodnie zwrócili uwagę na słowo „prawie” i przypomnieli, że „prawie robi wielką różnicę”. Wcześniej na siedzibie NBP wisiał baner z napisem: Obciążanie NBP i rządu winą za wysoką inflację wpisuje się w narrację Kremla.

Antyżenady

Miejsce 3

Kpiny z grzybobrania

Jarosław Kaczyński na pikniku w Chełmie straszył Polaków wizją odebrania im możliwości chodzenia do lasów, a co za tym idzie, zbierania grzybów. Według prezesa, to Unia Europejska dybie na przywilej grzybobrania. Kaczyński mówił, że w Unii Europejskiej realizowany jest projekt budowy jednego państwa i koncentracji władzy w Brukseli. Sieć zaroiła się od komentarzy, a Donald Tusk aż wyraził zdziwienie na jakim poziomie będzie musiał się potykać z Kaczyńskim. – Kaczyński oświadczył, że stawką tych wyborów jest wolność grzybobrania. Trochę dziwnie się czuję, mając takiego rywala… – ironizował lider PO na Twitterze.

Miejsce 2

Pikniki 800+

Dzięki Aleksandrze Gajewskiej i Arkadiuszowi Marchewce z Platformy Obywatelskiej dzisiaj już wiemy, ile kosztują pikniki 800+ organizowane przez PiS-owski rząd. Władza zapewnia, że to promocja zwaloryzowanego programu społecznego, ale opozycja uważa, że mamy do czynienia z przepompowywaniem pieniędzy podatników na kampanię wyborczą i pewnie ma rację. W lipcu odbyło się 19 pikników 800+ z udziałem ministrów i premiera, a ich koszt to blisko 2 mln zł. Jedna taka impreza kosztuje polskiego podatnika średnio 110 tys. zł.

Miejsce 1

Dymisja

Nowogrodzka poświęciła ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, bo kryzys z nim związany rozrósł się do monstrualnych rozmiarów. Donald Tusk ocenił, że władza zdecydowała się na taki krok pod wpływem oburzonej opinii publicznej. Nie bez znaczenia są także zbliżające się wybory zarządzone na 15 października. Podobno były już minister zdrowia przed swoim odwołaniem pielgrzymował do Jarosława Kaczyńskiego i prosił o darowanie mu winy. Na jego miejsce premier Morawiecki powołał Katarzynę Sójkę, która została błyskawicznie zlustrowana przez internautów. – Kobiety niestety umierały, umierają i umierać będą, bo to się zdarza. Błędy lekarskie niestety były, są i będą, bo to też niestety się zdarza – przypomniano jej wypowiedź z Polsat News, gdy w czerwcu media opisywały śmierć ciężarnej 33-letniej kobiety, która była w 5 miesiącu ciąży.

Przed nami dwudniowe posiedzenie Sejmu zwołane w trybie awaryjnym. Prezydent podpisał nowelizację ustawy „Lex Tusk” i władza chyba się przymierza się do powołania członków ruskiej komisji, która ma ścigać Donalda Tuska. W poniedziałek poznamy ostatnie pytanie referendalne i pewnie będzie jakieś podsumowanie tego tematu. Nie jest wykluczone, że wszystkie partie oficjalnie przyklepią Pakt Senacki. Pojawi się także coraz więcej informacji o nazwiskach na listach wyborczych.

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

1 Odpowiedzi na Żenady Antyżenady cz.24. Znowu błysnął prezes NBP Adam Galiński

  1. Kuraś pisze:

    Tym razem nie opinia a wniosek o mała poprawkę – w tytule jest istotny błąd : ADAM GALIŃSKI.
    Oczywiście wiadomo, o kogo chodzi ale tak dla porządku dobrze byłoby poprawić.
    Podobny błąd literowy jest w jednym z ostatnich tytułów.
    Po dokonaniu korekty proszę moderatora o usunięcie mojego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *