Bogusław Grabowski oburzony po spocie PiS. Ujawnia manipulacje i przechodzi do kontrataku

Dr Bogusław Grabowski nie kryje oburzenia po pocięciu przez PiS jego wypowiedzi z wywiadu. Ekonomista uderza w Mateusza Morawieckiego.

W piątek PiS wypuściło spot, w którym Jarosław Kaczyński zaprezentował pierwsze pytanie w referendum, które władza chce zorganizować w dniu wyborów. Dr Bogusław Grabowski padł ofiarą PiS-owskich praktyk, czyli wykorzystywania wyrwanych z kontekstu wypowiedzi. – To są fragmenty mojej wypowiedzi posklejane po nowemu – mówi Wirtualnej Polsce.

Spot jest zmanipulowany

W nagraniu przytoczono przytoczono wypowiedź ekonomisty z wywiadu dla Radia Zet. – Firmy paliwowe, energetyczne, porty mają być prywatne?

Lotniska? Absolutnie tak – mówi w PiS-owskiej wersji.

Byłem w Radiu Zet jakieś pół roku temu. Od tego czas PiS już zrobił spot ze zmanipulowaną moją wypowiedzią. On był wstawiony na strony Prawa i Sprawiedliwości. Teraz kawałek tego zmanipulowanego, poprzedniego spotu, wstawiają do spotu z pytaniem referendalnym. Każdego zachęcam: niech przesłucha tę rozmowę w całości – mówi portalowi.

Jak tłumaczy, prowadzący rozmowę zapytał go, co może być prywatne, a nie co sprywatyzować. Na przykładzie Stanów Zjednoczonych wyjaśnił, że prywatne mogą być mosty, wiadukty czy lotniska. Następnie padło pytanie o monopol Orlenu. – Powiedziałem, że trzeba się będzie zastanowić, w jaki sposób wprowadzić konkurencję poprzez rozbicie tego monopolu– tłumaczy.

Morawiecki był też doradcą Tuska

Dr Bogusław Grabowski odniósł się także do słów Jarosława Kaczyńskiego mówiącego, że ekonomista „stanowi zaplecze Donalda Tuska”. – Ja nie jestem żadnym doradcą Tuska. Takim samym doradcą Tuska jest pan Morawiecki – zaznacza.

Przypomina, że był członkiem Rady Gospodarczej Donalda Tuska w tym samym czasie, w którym zasiadał w niej Mateusz Morawiecki. Dr Grabowski zaznacza także, że już od lat nie jest członkiem tego gremium. – Prawda jest dla PiS tylko po to, żeby ją wykrzywiać, zmanipulować i żeby od rana do nocy kłamać – konkluduje dr Grabowski.

Przypomnijmy, że wczoraj Radio Zet wydało oświadczenie w którym wyraziło oburzenie w związku z wykorzystaniem przez PiS fragmentów rozmowy. Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: Wirtualna Polska 

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *