TEN spot z Kaczyńskim wywołał burzę, ostra reakcja Radia ZET. „Jest to szczególnie oburzające…”

PiS odkrył karty w sprawie referendum. Partia zaprezentowała spot, w którym Jarosław Kaczyński ujawnia pierwsze pytanie forsowanego przez partię plebiscytu. Klip wywołał burzę, oburzenie wyraził nadawca Radia ZET.

W piątek rano PiS opublikowało spot, w którym Jarosław Kaczyński ujawnia pierwsze pytanie z referendum, które ma odbyć się równolegle z wyborami parlamentarnymi. Przypomnijmy, że pierwotnie referendum miało dotyczyć polityki migracyjnej.

Antyimigrancka narracja Nowogrodzkiej została jednak rozbrojona przez Donalda Tuska, temat zniknął, PiS zostało z referendum jak Himilsbach z angielskim, więc teraz musi kombinować. Stąd w obozie władzy pojawił się pomysł rozbudowania plebiscytu o kolejne pytania.

Pierwsze z nich brzmi „Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?”. Jarosław Kaczyński przedstawił je, okalając dodatkowo antyniemiecką narracją.

– Niemcy chcą osadzić Tuska w Polsce, aby wyprzedawać wspólny majątek, zaplecze. Nie możemy się na to zgodzić. Państwo zdecydujecie, czy majątek pokoleń pozostanie w polskich rękach – mówi Kaczyński. Co ciekawe, PiS wykorzystało w klipie fragment rozmowy Bogdana Rymanowskiego z Bogusławem Grabowskim, która odbyła się w programie „Gość Radia ZET”. ekonomista stwierdził, że spółki paliwowe, energetyczne i lotniska powinny być prywatne, a w przypadku Orlenu należy odwrócić serię przejęć zrealizowanych w ostatnich latach. W zamyśle PiS ma być to dowód na to, że opozycja wyprzeda „polskie przedsiębiorstwa”.

Radio ZET zareagowało na ten manewr PiS z oburzeniem.

– To już kolejny raz, kiedy Prawo i Sprawiedliwość używa programu „Gość Radia ZET”, aby realizować swoje polityczne cele. Tym razem jest to szczególnie oburzające, gdyż włącza markę Radia ZET do swojej kampanii wyborczej, co – podkreślamy z całą siłą – dzieje się bez naszej zgody – czytamy w oświadczeniu zarządu Grupy Euzozet. – Stanowczo nie zgadzamy się, aby fragmenty programu „Gość Radia ZET” ani innych programów stacji były wykorzystywane w materiałach realizujących cele polityczne jakiejkolwiek partii. Jest to skandaliczna praktyka, która uderza w profesjonalny wizerunek naszych dziennikarzy i w niezależność polityczną naszej stacji. Nie opowiadamy się za żadną ze stron sporu politycznego. Oczekujemy poważnego traktowania niezależnego dziennikarstwa i szacunku wobec naszych słuchaczy – podkreśla wydawca Radia ZET.

https://twitter.com/RadioZET_NEWS/status/1689924725265317888

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

2 Odpowiedzi na TEN spot z Kaczyńskim wywołał burzę, ostra reakcja Radia ZET. „Jest to szczególnie oburzające…”

  1. maciej pisze:

    Oj trolu masz male pojecie o wszystkim, aby kogos cytowac nalezy miec jego zgode !!
    a z drugiej beczki : kto sprzedal ORLEN??? zenada

  2. Piotr pisze:

    Cytowanie, to rzecz normalna i w nauce i w publicystyce. Trzeba myśleć się jak się coś mówi, a nie później rozpaczac, że ktoś powołał się na to, za ktoś zacytował te słowa. Zawszę można się pokajac ryżemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *