Zbigniew Boniek nie odpuszcza PiS-owi, wymowne słowa ws. głośnej akcji. „Kilku musi trząść się ze strachu”

Zbigniew Boniek wciąż żywo komentuje polityczne wydarzenia w sieci. Tym razem były prezes PZPN skomentował doniesienia o likwidacji CBA.

Zbigniew Boniek chętnie komentuje polską rzeczywistość na platformie X – nie tylko tę piłkarską – i nie bierze jeńców. Popularny „Zibi” ma szczególny patent na gwiazdorów Suwerennej Polski. Na rozkładzie ma już Jacka Ozdobę i Janusza Kowalskiego.

Po wygranym przez Polskę meczu z Niemcami politycy Zjednoczonej Prawicy zaczęli prześcigać się w żartach w stylu „pokonamy ich też przy urnach na jesieni” sugerując, że politycy Platformy Obywatelskiej i ich potencjalni wyborcy są Niemcami. Do wyścigu dołączył właśnie Ozdoba i popisał się w mediach społecznościowych wpisem o treści „Polska 1 – Tusk 0”.

Wpis Ozdoby z rozbrajającą bezpośredniością skomentował Zbigniew Boniek. – Przepraszam, co to za debil? – zapytał były prezes PZPN.
Boniek zmiażdzył też Janusza Kowalskiego, który przed kilkoma tygodniami nagrał wideo na tle Odry i swojej szkoły. – To była jedyna szkoła pana, panie pośle? Wzajemnie miłej niedzieli – zakpił Boniek, sugerując złośliwie, że edukacja Janusza Kowalskiego zakończyła się na podstawówce. I trzeba przyznać, że patrząc na aktywność posła Solidarnej Polski.

Ostatnio bardzo głośno było o twitterowej przepychance Zbigniewa Bońka z Przemysławem Czarnkiem, którą były prezes PZPN zakończył brutalnym cytatem wiersza Juliana Tuwima. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.

Tym razem Boniek w swoim kąśliwym wpisie nawiązał do doniesień związanych z ewentualną likwidacją Centralnego Biura Antykorupcyjnego. – Najpierw chciałbym wiedzieć, kto stoi za akcją w PZPN i szykowaniu niewinnych ludzi. Bo, że było to polityczne rozdanie, to nie ulega wątpliwości. Kilku musi się trząść ze strachu napisał były reprezentant Polski.

Było to nawiązanie do wydarzeń z 2020 r., gdy CBA weszło do siedziby PZPN, którym zarządzał Boniek. Przez wiele miesięcy w mediach pojawiały się różne przecieki w sprawie przeszukań, ale konkretów nie było. Nie brakowało spekulacji, że w całej akcji chodziło o polityczną zagrywkę wymierzoną w Bońka.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet

2 Odpowiedzi na Zbigniew Boniek nie odpuszcza PiS-owi, wymowne słowa ws. głośnej akcji. „Kilku musi trząść się ze strachu”

  1. Piotr pisze:

    Mięśniak wspiera ryżego. Ławka musi być krótka, skoro ten ćwierćinteligent jest tak chętnie cytowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *