Boniek wytknął Czarnkowi otyłość i wtedy do akcji wkroczył ON. Co za wpis urażonego Sasina! „Niech się pan…”

Zbigniew Boniek zmiażdżył na platformie X Przemysława Czarnka. Niespodziewanie do dyskusji włączył się Jacek Sasin.

Zbigniew Boniek chętnie komentuje polską rzeczywistość na platformie X – nie tylko tę piłkarską – i nie gryzie się w język. Tym razem honorowy prezes PZPN króciutko rozprawił się w sieci z Przemysławem Czarkiem, który szczęśliwie kończy swoją wątpliwą misję na fotelu ministra edukacji.

A wszystko zaczęło się od… występu Julii Przyłębskiej w TVP Info, która była gościem Bronisława Wildsteina w programie „O co chodzi”.

Prowadzący przedstawił prezes Trybunału Konstytucyjnego jako „najważniejszy autorytet prawny w Polsce”. Absurdalny wstęp programu szybko trafił do sieci. Zobaczył go też Zbigniew Boniek i prowokująco zapytał „kto to jest ten gość?”, mając na myśli Wildsteina.

– A nie mówiłem, że całe pokolenia Polaków pozbawione były wiedzy o historii najnowszej? Dlatego #HiT jest konieczny w szkołach. A Panu Bońkowi przekazuję przez PZPN podręcznik do HiT. Warto poczytać Panie Zbigniewie – zareagował na wpis Bońka Przemysław Czarnek. Na reakcję byłego prezesa PZPN nie trzeba było długo czekać.

– Dziękuje i posłużę się Julianem Tuwimem, zna pan? Ukłony i prześle wiersze – odpisał Boniek i załączył wiersz Juliana Tuwima. „Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet pies cię j***ł, bo to mezalians byłby dla psa” – pisał poeta.

W jednym z kolejnych wpisów Zbigniew Boniek znów wbił szpilę Czarnkowi. Tym razem odniósł się do wyglądu polityka. „Pan Przemysław Czarnek wypominał mi wczoraj mój wiek. A ja mu życzę, żeby dożył moich lat (musi się za siebie wziąć, bo widzę otyłość galopującą) i był w takiej kondycji jak ja teraz. Miłego weekendu” – napisał 67-latek, dołączając zdjęcie w ciemnych okularach.

Wtedy do akcji wkroczył niespodziewanie Jacek Sasin, który najwyraźniej poczuł się dotknięty słowami byłego piłkarza. „Niech pan się odczepi od ludzi o bardziej opływowych kształtach” – skomentował całą sytuację minister aktywów państwowych.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne akty tego dramatu. Zibi top!

Źródło: Przegląd Sportowy Onet

2 Odpowiedzi na Boniek wytknął Czarnkowi otyłość i wtedy do akcji wkroczył ON. Co za wpis urażonego Sasina! „Niech się pan…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *