Niespodzianka? Lekkoatletka broni kontrowersyjnej wypowiedzi Fajdka. „Powiedział to, co większość by chciała”

Paweł Fajdek nie był zadowolony ze swojego wyniku w plebiscycie na najlepszego sportowca roku. Dał temu wyraz na scenie, co wywołało ogromne kontrowersje. Młociarza broni inna lekkoatletka, Katarzyna Zdziebło.

Fajdek niezadowolony

Paweł Fajdek zdobył dziewiąte miejsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na najlepszego sportowca roku 2022. Lekkoatleta nie był zadowolony.


Obiecałem sobie i rodzinie, że będzie bez awantur. Może ja przestanę wygrywać, bo jak coraz więcej wygrywam, to coraz bardziej spadam w plebiscycie – powiedział młociarz, odbierając nagrodę. – Dobrej zabawy, bo bawicie się lepiej niż ja – dodał. Później Paweł Fajdek mówił, że o ile zwycięstwo Igi Świątek jest bezdyskusyjne, to on widziałby siebie na drugim miejscu.

Chodziarka broni młociarza

Młociarza wzięła w obronę Katarzyna Zdziebło. Chodziarka zdobyła w 2022 roku dwa srebra mistrzostw świata i srebro mistrzostw Europy, a do tego brąz w drużynowych mistrzostwach świata. Mimo czterech medali dużych imprez, zawodniczka zajęła w plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu ostatnie, 26. miejsce.

Po pierwsze: cieszę się, że w ogóle znalazłam się w gronie nominowanych. Po drugie: mam świadomość swoich sukcesów, ale jednocześnie jestem też świadoma tego, że nie jestem osobą medialną – komentuje w rozmowie ze Sport.pl swój plebiscytowy wynik lekkoatletka. Przy okazji rozmowy o plebiscycie, została zapytana o zachowanie Pawła Fajdka.

Ciąg dalszy na następnej stronie »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *