Zapytała księdza o sny ze zmarłymi. Zaskakujące wyjaśnienie duchownego. „Jeśli Pan Bóg dopuszcza…”

Piotr Jarosiewicz to kolejny ksiądz, który zdobył popularność na TikToku. Ostatnie nagranie duchownego obejrzało już ponad 100 tys. użytkowników.

Młodzi księża na TikToku

Trzeba przyznać, że młodzi księża potrafią w internety. To głównie dzięki TikTokowi, ale też innym mediom społecznościowym, duchowni trafiają do ogromnej rzeszy osób. Wielu z ich odbiorców jest oczywiście nieprzekonanych, krytykują – nie bez przyczyny – Kościół w Polsce i zadają często niewygodne pytanie, ale chyba właśnie taki jest cel działalności księży.


Popularność w sieci zdobyli już m.in. Rafał Główczyński znany jako „Ksiądz z osiedla”, Sebastian Picur znany jako „Ksiądz z TikToka” czy Piotr Jarosiewicz.

Ostatnio głośno zrobiło się o tym ostatnim ze względu na jedno z pytań, które młodemu duchownemu zadała jedna z użytkowniczek TikToka. – Jeżeli śni mi się zmarła osoba z rodziny – kilka godzin po śmierci – to prosi ona o modlitwę? – dopytywała internautka.

Ksiądz w krótkim czasie nagrał specjalny filmik, gdzie zaprezentował swoje zdanie. – Bóg dopuszcza czasem dusze do tego, żeby one się ukazywały w różnorakiej postaci – powiedział ks. Jarosiewicz i po chwili zaczął czytać fragment Pisma Świętego.

Chwycił za Pismo Święte

„Gdyby bowiem nie był przekonany, że ci zabici zmartwychwstaną, to modlitwa za zmarłych byłaby czymś zbędnym i niedorzecznym, lecz jeśli uważał, że dla tych, którzy pobożnie zasnęli, jest przygotowana najwspanialsza nagroda – to myśl jest ta święta i zbawienna, aby modlić się za zmarłych, by od grzechu byli uwolnieni” – przeczytał duchowny.

Po chwili sam wziął się za tłumaczenie snów, w których występują nasi zmarli bliscy. – Więc jeśli Pan Bóg dopuszcza, żeby zmarli przychodzili do nas, to z jego dopustu – na tyle na ile możemy – pomagajmy (…) tym duszom zmarłym – stwierdził. Duchowny zachęcił do czytania nie tylko Pisma Świętego, ale m.in. również zapisków św. Ojca Pio. Polecił także książkę mistyczki Marii Simma pt. „Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi”.

Pod nagraniem, które wyświetlono już ponad 120 tys. razy pojawiło się mnóstwo komentarzy. „Mojej mamie, kilka lat po śmierci, przyśnił się jej teść w ogniu i prosił o modlitwę. Pomodliła się i przestał się śnić – napisała jedna z komentujących osób. „Moja mama zmarła 5 miesięcy temu i ani razu mi się nie przyśniła. A mojej siostrze już 3 razy się śniła. Co to oznacza?” – dopytywała inna.

@ks.piotrjarosiewicz

#odpowiedź na @iwonakeska

♬ Mary Goes to Jesus – Ron Allen & Chris Bleth & John Debney & Nick Ingman & his Orchestra

Źródło: o2.pl

2 Odpowiedzi na Zapytała księdza o sny ze zmarłymi. Zaskakujące wyjaśnienie duchownego. „Jeśli Pan Bóg dopuszcza…”

  1. sam pisze:

    Wiara w prorocze i znaczące sny jest jak wiara w moc sprawczą naszej wyobraźni. Zabobon jest silny, on steruje całą naszą psychika, nakazując naszym stanom wewnętrznym przypisywać obiektywnie istniejące zjawiska…to nie zmarli kontaktują się z nami we śnie, to my o nich myślimy i chcielibyśmy się skontaktować. Już od tysiącleci to odwracanie sytuacji jest stosowane przez różnej maści szamanów na całym świecie we wszystkich systemach religijnych. Wieki mijają, a lud dalej ciemny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *