Żałosny atak Bochenka na TVN. Dziennikarze stacji ostro reagują na słowa rzecznika PiS

Rzecznik PiS Rafał Bochenek zaatakował TVN za reportaż o Karolu Wojtyle. Dziennikarze stacji odpowiadają politykowi w mocnych słowach.

PiS-owski rzecznik to taki mały cwaniaczek, który ze strachu przed wizytą w TVN, atakuje stację zza węgła, czyli w mediach społecznościowych lub na konferencjach prasowych. Rafał Bochenek od trzech miesięcy jest rzecznikiem, ale do tej pory „nie zdążył” stanąć oko w oko z dziennikarkami i dziennikarzami TVN24 w studiu.

Powinniście skulić głowy

Zjednoczona przez podział Prawica stara się zbić kapitał polityczny na reportażu dotyczącym krycia przypadków pedofilii wśród księży przez Karola Wojtyłę.

Rafał Bochenek na briefingu prasowym zaatakował reporterkę TVN24, zarzucając stacji „rozpętanie hejtu i szczucie na Kościół”.

Dzisiaj w debacie publicznej została przekroczona pewna granica przez stację telewizyjną TVN – zaczął. – Powinniście skulić dzisiaj głowę i dzisiaj to wzbudziło wielkie oburzenie.  Przygotowaliście spreparowany materiał na podstawie komunistycznych, sfałszowanych dokumentów. To są naprawdę najgorsze zachowania z czasów komunistycznej propagandy, i tego się nie robi. Dzisiaj wstydem jest mówić, że ktoś pracuje w TVNdodał naczelny PiS-owski cyrkowiec.

Reportaż wyemitowany w TVN24 autorstwa Marcina Gutowskiego wstrząsnął opinią publiczną. Materiał odbił się szerokim echem w zagranicznych mediach.

Dziennikarze odpowiadają

Wirtualna Polska poprosiła o komentarz dziennikarzy TVN-u do słów Rafała Bochenka. Dziennikarze, zachowując anonimowość, odpowiedzieli rzecznikowi PiS w dość ofensywnych słowach. Rozmówcy portalu podkreślają, że ocenianie przez polityków, kto i gdzie powinien pracować, bardzo źle o nich świadczy.

Z drugiej strony nie dziwi mnie to, bo oni tak właśnie traktują TVP i przyzwyczaili się, że tam można łajać, upominać i sztorcować wszystkich dziennikarzy. Ale my nie jesteśmy TVP – mówi jeden z dziennikarzy.

Zapytani, czy boją się np. utraty koncesji, odpowiadają, że „PiS stacji nic nie zrobi”, a atak na TVN ma służyć mobilizacji ich elektoratu. – Kłamią o rzekomym ataku na papieża. Ten reportaż nie jest żadnym atakiem na papieża i jego pamięć – dodaje kolejny dziennikarz.

Rozmówcy zaznaczają, że są dumni z pracy w TVN-ie, a w PiS-owską narrację nie mają zamiaru wchodzić. – To jest cyniczna gra, w której papież jest wykorzystany instrumentalnie – słychać w TVN24.

Źródło: Wirtualna Polska 

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

1 Odpowiedzi na Żałosny atak Bochenka na TVN. Dziennikarze stacji ostro reagują na słowa rzecznika PiS

  1. Kasper pisze:

    Kto chodzi do szczujni TVN? Przecież po tym trzeba by było zaaplikować sobie serię bolesnych zastrzykow w brzuch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *