Wystarczyło jedno zdjęcie. TAK Ewa Swoboda zareagowała na obraźliwe słowa księdza-skandalisty

Słynący ze skandalicznych kazań suspendowany ksiądz Michał Woźnicki obraził polską lekkoatletkę. Ewa Swoboda odpowiedziała na jego słowa.

Woźnicki atakuje lekkoatletkę

Ewa Swoboda, nie da się na ciebie patrzeć. Wyglądasz jak potwór. Jeszcze z tymi kolczykami – mówił suspendowany ksiądz Michał Woźnicki, który słynie z bulwersujących kazań. – Co z tego, że wygrywasz?

Za 10 lat już nie będziesz. Będziesz jak stary sportowiec, który musi kończyć karierę, bo wcześniej „skakało się” wysoko, a dziś już nie można – grzmiał. Jak stwierdził, brzydzą go jej kolczyki i tatuaże.

To nie są zabawki. Tatuaż wiąże duszę. Jestem przywiązany do tego, co na skórze mam, jak do talizmanu – przekonywał ksiądz-skandalista. – Staje w blokach i robi znak krzyża, a tego już się nie da pogodzić dziewczynko. Znaku krzyża i zrobienia z siebie choinki, eksponowanego ciała przy strojach sportowców, nie da się pogodzić. I nie wiesz, czy masz patrzeć, co tutaj jest. Ja nie patrzę, bo to jest obrzydlistwo – mówił dalej o polskiej lekkoatletce.

I doczekał się odpowiedzi. Jeden z internautów poprosił zawodniczkę, by pokazała na Instagramie „ulubiony tatuaż dla księdza Woźnickiego”. Swoboda zamieściła zdjęcie dłoni, na której ma wytatuowaną czaszkę.

Kontrowersje Woźnickiego

Woźnicki to były salezjanin. Został wyrzucony ze zgromadzenia w 2018 roku. Obecnie jest suspendowany, co oznacza, że ma zakaz sprawowania sakramentów, w tym odprawiania mszy świętej. Jak widać, nic sobie z tego nie robi, do sieci regularnie trafiają fragmenty z jego skandalicznych kazań. Dziwi tylko, że wciąż ma do kogo mówić – na jego nielegalne msze nadal przychodzą wierni. A Woźnicki potrafi obrazić także swoich słuchaczy.

Wygląda pani jak podstarzała gwiazda Hollywood. W takich okularach nie godzi się przychodzić na modlitwę pod kościół. Nie godzi się! Nieładnie! – mówił do jednej z obecnych w kościele kobiet.

Woźnickiemu „podpadł” też trener polskiej kadry skoczków narciarskich, Thomas Thurnbichler. Podobnie jak w przypadku Ewy Swobody, suspendowanemu księdzu nie spodobał się wygląd Austriaka.

Polak zdobywa mistrzostwo świata, a ten, który się z nim cieszy, trener: tu tatuaż, tu tatuaż — mówił Woźnicki. — Patrzeć na to nie można. Tfu! — rzucił i… splunął z ambony. — To jest obrzydliwe, to jest po prostu wstrętne. I to facet jest? — dodał.

Thurnbichler został zapytany o żenującą wypowiedź Woźnickiego. Trener polskich skoczków zareagował z klasą.

Widziałem ten film. Jest mi jednak wszystko jedno. Każdy może mówić, co mu się podoba – powiedział szkoleniowiec w rozmowie z Interią. Brawo, trenerze! Nie ma się co zniżać do poziomu Woźnickiego.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Wystarczyło jedno zdjęcie. TAK Ewa Swoboda zareagowała na obraźliwe słowa księdza-skandalisty

  1. maciej pisze:

    Czlowiek o ktorym mowa w artykule nie jest juz ksiedzem i nie powinno sie go tak tytuowac.
    Ciagle pisanie o nim i jego chorych wizjach i obrazliwych kazaniach to dla niego jak przyslowiowa ”woda na młyn”
    Dziwie sie ze nikt nie ma odwagi z nim nic zrobic, ale najbardziej sie dziwie ”katolikom” ktorzy uczeszczaja na msze do ksiedza ktory de facto nie jest ksiedzem 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *