Kolejne kazanie, kolejny skandal. Suspendowany ksiądz uderza w Jurka Owsiaka. „Dureń, użyteczny idiota”

Do sieci trafiło nagranie kolejnego kazania suspendowanego księdza Michała Woźnickiego. Tym razem obraża on Jerzego Owsiaka.

Woźnicki atakuje Owsiaka

Michał Woźnicki to były salezjanin – ze zgromadzenia został wydalony w sierpniu 2018 roku. Jako suspendowany kapłan ma zakaz sprawowania sakramentów, w tym odprawiania mszy świętej. Nic sobie jednak z tego nie robi, regularnie odprawia msze i wygłasza skandaliczne homilie.

Nas tylko dziwi, że wciąż pojawiają się chętni, by te bulwersujące występy oglądać. A Woźnicki potrafi obrazić też… swoich wiernych.

Wygląda pani jak podstarzała gwiazda Hollywood. W takich okularach nie godzi się przychodzić na modlitwę pod kościół. Nie godzi się! Nieładnie! – mówił do jednej z obecnych w kościele kobiet.

Ostatnio Woźniak wziął na tapet Jurka Owsiaka. Krytykował system służby zdrowia, sugerując, że jest to pomoc opłacona, a nie bezinteresowna. Mówił o tym, że „państwa socjalistyczne wykradają ludzi chorych Kościołowi”.

A jak jest mało, to mogą sobie wymyślić takiego durnia Owsiaka, jako użyteczny idiota sam coś zarobi, a i się przysłuży na sposób, że będą mówić, że z owsiakowych pieniędzy jest jakiś respirator – mówił Woźniak i stwierdził, że to „przekupstwo”.

Niespodzianka dla Woźnickiego?

W 2022 roku Woźnicki przeniósł się do Baranowa, co nie spodobało się mieszkańcom. Złożyli oni petycję, w której wskazali, że ksiądz obraża lokalnych mieszkańców, nazywając ich „złodziejami, cwaniakami i ludźmi bez sumienia”. Miał też zarzucać im, że „dorobili się w nieuczciwy sposób”.

Dlatego zwracam się do państwa z prośbą o podjęcie odpowiednich kroków w celu zapewnienia porządku i spokoju w naszej gminie – czytamy w piśmie. Mieszkańcy wpadli też na kreatywny pomysł i zaapelowali o… organizację koncertu Maryli Rodowicz. Na miejsce imprezy zaproponowali Plac Zmartwychwstania, czyli miejsce, gdzie Woźnicki ulokował swoją organizację „Dom Bogomyślny”. Ma być to aluzja do jednego z niesławnych kazań, podczas których Woźnicki obraził artystkę.

Minęło kilkadziesiąt lat, a my widzimy te podstarzałe gwiazdeczki. Jedna niczym czarownica ruszająca się, druga na szczudłach. Jako kapłan mam obowiązek zwrócić uwagę: hola, hola, podstarzałe, spróchniałe matrony – mówił suspendowany ksiądz.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Kolejne kazanie, kolejny skandal. Suspendowany ksiądz uderza w Jurka Owsiaka. „Dureń, użyteczny idiota”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *