Wojciech Mann zmęczony nieudolnością władzy. „Mam w kółko ganić durnego ministra?”

Wojciech Mann nie ukrywa swojego krytycznego nastawienia do obecnej władzy. Legendarny dziennikarz przyznaje, że ma nadzieję, iż nadchodzący rok przyniesie w Polsce zmiany.

Wojciech Mann niejednokrotnie udowodnił, że nie gryzie się w język, gdy przychodzi mu omawiać tematy polityczne. Nie jest tajemnicą jego niechęć do obecnego obozu władzy. Jeden z licznych zarzutów wobec rządzących to zrujnowanie kultowej radiowej Trójki.

W wywiadzie dla Onetu Mann przyznaje, że ma nadzieję, iż nadchodzący rok przyniesie w Polsce zmiany. Chodzi oczywiście o wybory parlamentarne i ewentualną zmianę władzy. Czy możliwe jest, że przetasowanie w parlamencie pozwoli na odbudowanie radiowej Trójki?

– My wszyscy starzy „trójkowicze” pewnie w głębi duszy zastanawiamy się, co będzie, jeśli zmieni się układ i pojawią się nowe władze, chcące to wszystko odkręcić. I nie potrafię panu dzisiaj odpowiedzieć, jak zareaguję. Starych drzew się nie przesadza, chociaż ja się przesadziłem z Trójki do Radia Nowy Świat i nie wiem, czy wytrzymam kolejne takie transfery – ocenia dziennikarz.

Mann zauważa, że w przypadku zmiany władzy nowa ekipa rządząca będzie musiała „reorganizować tyle ważnych rzeczy”, że radiowa III może nie być priorytetem. Ale dziennikarz nie ukrywa, że ma nadzieję.

Gdyby mi ją odebrano zupełnie, to może bym w ogóle przestał funkcjonować, bo ciągle wierzę, że jednak są ludzie, którzy widzą ten cały cyrk i się go pozbędą – mówi. –  Dlatego z przerażeniem przeczytałem niedawno sondaż, w którym w czołówce największego zaufania są prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. To jest po prostu niewiarygodne – dodaje ponuro Wojciech Mann.

Poglądy polityczne dziennikarza nie są tajemnicą, jednak sam Mann przyznaje, że nie chciałby być kojarzony tylko z krytyką władzy.

Nie chcę być monotonnym, narzekającym na PiS dziadem, bo byłem wielokrotnie i to nic nie zmienia. Myślę, że ci, którzy zaglądają na mojego Facebooka, mniej więcej znają moje poglądy. Mam w kółko ganić jakiegoś kolejnego durnego ministra czy szefa policji, który wysadza się w powietrze? Już mam trochę tego dosyć – zdradza Wojciech Mann.

Źródło: Onet

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *