W PiS zbierają szczęki z podłogi po TYCH słowach księdza o Morawieckim. „Wolałbym, żeby premier…”

Każdy katolik ma prawo szukać takiej partii, która najlepiej przełoży bliskie mu wartości na język polityki – mówi ks. Kazimierz Sowa.

Ks. Sowa o głosowaniu na PiS

W środę 31 maja swoją premierę będzie miała nowa książka ks. Kazimierza Sowy „Niewierni wierni”.

„Ksiądz Sowa i jego rozmówcy rozkładają na czynniki pierwsze wszystkie grzechy główne duchownych. Ale „Niewierni wierni” przedstawiają również propozycje (nieraz zaskakująco proste), które pozwoliłyby zatrzymać proces rozkładu polskiego Kościoła. Bo świat byłby lepszy, gdyby spełniły się choćby niektóre postulaty rozmówców autora” – informuje wydawca.

Premiera książki okazał się być doskonałą okazją do rozmowy z duchowym w serwisie Wirtualna Polska – także o polityce, która w ostatnich latach jest wyjątkowo blisko Kościoła. Z wzajemnością. Ks. Sowa powiedział m.in. że nie jest prawdą teza stawiana przez wielu polityków obozu rządzącego, że prawdziwy katolik głosuje na PiS.

– Jestem katolikiem, a nigdy na tę partię nie głosowałem. Podobnie jak większość mojej rodziny. Katolik musi być przede wszystkim wolnym człowiekiem, któremu nie można wskazywać, na kogo ma głosować. Uszanujmy wolność jednostki. (…) Każdy katolik ma prawo szukać takiej partii, która najlepiej przełoży bliskie mu wartości na język polityki – zauważył ks. Sowa.

Ks. Sowa o Morawieckim

Duchowny wypunktował też obecną władzę. – Politycy PiS deklarują głębokie przywiązanie do Kościoła i Słowa Bożego, ale co innego deklaracje, a co innego czyny. Często ich bogoojczyźniane deklaracje nie mają pokrycia w rzeczywistości. Spójrzmy na afery wstrząsające krajem, na hejt lejący się z TVP, rozdawanie posad dla swoich, łamanie Konstytucji – wymieniał duchowny.

Ks. Kazimierz Sowa nie oszczędził też premiera Mateusza Morawieckiego, który uwielbia opowiadać bajki o tym, jak Polska będzie rechrystianizować Europę.

– Puste hasła. Wolałbym, żeby każdy, w tym premier Morawiecki, zaczynał tę rechrystianizację od siebie: od unikania kłamstwa, manipulacji, od powstrzymania się od obrażania przeciwników politycznych. Zostawmy już tę krucjatę przeciw Europie, a zajmijmy się sobą. Moi koledzy z Europy Zachodniej często chwalą nas za pomoc uchodźcom ukraińskim, a jednocześnie pytają, skąd te trupy na granicy z Białorusią – podsumował ksiądz Sowa.

Źródło: Wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *