Tusk odpowiedział na wielkanocne życzenia Kaczyńskiego i… Nawet prezes się wzruszy! „Jak go nie kochać?”

Jarosław Kaczyński życzył Polakom na Wielkanoc „zwycięstwa demokracji”. Na słowa prezesa wymownie zareagował Donald Tusk.

W Wielką Sobotę Prawo i Sprawiedliwość opublikowało specjalne nagranie wielkanocne z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Prezes rozsiadł się w fotelu w otoczeniu kwiatów, uśmiechnął się i spokojnym głosem przekazał swoje życzenia dla Polaków.

Szanowni Państwo, zbliżają się Święta Wielkiej Nocy – święta zmartwychwstania Zbawiciela, zmartwychwstania Chrystusa. Życzę państwu, żeby były to święta błogosławione, święta rodzinne, ciepłe i żeby to były święta nadziei, nadziei na wasz osobisty sukces, na dobry los, ale także nadziei na lepsze czasy dla naszej ojczyzny, na pokój, na zwycięstwo demokracji – powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości.

Na wzruszające życzenia Kaczyńskiego błyskawicznie zareagował jego największy polityczny przeciwnik, czyli Donald Tusk. Premierowi bardzo spodobały się słowa lidera PiS.

Pan Prezes życzył dziś Polsce z okazji Świąt Wielkanocnych zwycięstwa demokracji. I jak tu go nie kochać – napisał w swoim ironicznym stylu na platformie X. Kto by się spodziewał, że Kaczyński nagle stanie się obrońcą demokracji!

Tusk wcześniej również opublikował swoje życzenia świąteczne.

Kaszubskie serce na Wielkanoc. Spokoju, miłości i zdrowia! – napisał w mediach społecznościowych, a do wpisu dołączył zdjęcie, na którym trzyma owo serce.

Dla mnie najważniejsze jest, żebyśmy w tę Wielką Sobotę pomyśleli o tym, że możliwe jest odwrócenie tych emocji w wyłącznie pozytywne. Że jako naród, jako sąsiedzi, jako polskie rodziny, naprawdę możemy odłożyć te negatywne emocje na bok. Nie tylko w Wielką Sobotę, nie tylko w zbliżające się święta, ale że możemy całe nasze życie przestawić na bardziej pozytywny tor – mówił Donald Tusk w Kościerzynie, gdzie przebywał w Wielką Sobotę na spotkaniu wielkanocnym. – Chciałbym, żebyśmy sobie w te Święta Wielkanocne uświadomili, że to co jest naszym najpiękniejszym polskim doświadczeniem, czyli solidarność i wzajemna pomoc, może być naszą codziennością. My naprawdę możemy być jako wspólnota coraz lepsi. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by nasze codzienne życie było coraz lepsze i radośniejsze – dodał premier.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *