Łagodnie uśmiechnięty prezes rozsiadł się w fotelu i nam „pożyczył”. TE słowa o demokracji wywołały lawinę komentarzy

Politycy jak co roku składają Polakom życzenia. Jest wśród nich Jarosław Kaczyński, który na Wielkanoc nagrał specjalny filmik.

Życzenia dla suwerena

Skoro Święta Wielkanocne, to i… Pisanki? Święconka? Mycie okien dla Jezusa? Pewnie też, ale przede wszystkim życzenia od polityków!

Szczerze? Naszym zdaniem wszyscy powinni sobie darować te wszystkie wpisy, filmiki, zdjęcia pisanek i święconek, bo się robi nam słabo, jakieś to takie… niesmaczne, a w końcu na stołach pełno jedzenia. W tym roku jako pierwszy uduchowiony stan osiągnął Mateusz Morawiecki, który już kilka dni temu zamieścił w mediach społecznościowych pewien wpis. A konkretnie – fragment ewangelii św. Jana.

– Jezus powiedział do swoich uczniów: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem” – napisał w Wielki Czwartek Mateusz Morawiecki. Pod wpisem byłego premiera na platformie X w ciągu kilku godzin pojawiło się ponad tysiąc komentarzy. Internauci nie mieli litości, a więcej na ten temat pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

W Wielką Sobotę w sieci pojawił się też filmik zamieszczony przez Prawo i Sprawiedliwość. Wszystko po to, by Jarosław Kaczyński złożył suwerenowi życzenia. Leciutko uśmiechnięty prezes został więc posadzony w eleganckim fotelu, gdzieś tam w tle można dało się zauważyć świeże tulipany. I – jak to się mówi – poszły konie po betonie.

Kaczyński martwi się o demokrację

– Szanowni Państwo, zbliżają się Święta Wielkiej Nocy – święta zmartwychwstania Zbawiciela, zmartwychwstania Chrystusa. Życzę państwu, żeby były to święta błogosławione, święta rodzinne, ciepłe i żeby to były święta nadziei, nadziei na wasz osobisty sukces, na dobry los, ale także nadziei na lepsze czasy dla naszej ojczyzny, na pokój, na zwycięstwo demokracji – powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości.

Pod filmem opublikowanym na profilu PiS na platformie X ruszyła lawina komentarzy. Część komentujących odwzajemniło życzenia Kaczyńskiego, ale nie brakowało też mocnych wpisów, które przypomniały prezesowi, że demokracja ma się świetnie.

Czas nadziei i demokracji wrócił 15 października”, „Mamy już czas nadziei i zwycięstwo demokracji”, „Żyjemy w czasach nadziei – nadziei, że każdy bezwstydny PiS-owski złodziej, który z uśmiechem na twarzy przez ostatnie 8 lat doił naszą ojczyznę skończy w pierdlu”, „Macie spore zasługi w dziele laicyzacji Polski, ale widzę prezes nadal nie ustaje w wysiłkach”, „Poinformujcie go, że demokracja wygrała 15.10. Lepsze czasy też nadchodzą” brzmią niektóre wpisy internautów.

Źródło: X

1 Odpowiedzi na Łagodnie uśmiechnięty prezes rozsiadł się w fotelu i nam „pożyczył”. TE słowa o demokracji wywołały lawinę komentarzy

  1. sam pisze:

    Kaczyński jak zwykle mówi odwrotnie, niż czynić zamierza. On mówi prawdę tylko przez pomyłkę. Chyba, że tu miał na myśli „demokrację ludową”, czyli taką, jaka panowała za komuny. Pytanie jaki wpływ na jego działania mają jego rozmowy w latach 90 z rosyjskim szpiegiem w Polsce, przy obiadkach i wódeczce…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *