Trzaskowski wypunktował Kaczyńskiego i rozwinął skrót PiS. Oj, prezesowi się to nie spodoba

Rafał Trzaskowski napisał list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego. Prezydent Warszawy odpiera zarzuty prezesa PiS i kontratakuje.

Absurdalne zarzuty PiS

Od kilku dni Jarosław Kaczyński cynicznie wykorzystuje temat dot. ograniczenia spożywania mięsa. Choć nikt dziś nie zakazuje tatara czy schabowego, nie przeszkadza to prawicy straszyć wyborców, że tego właśnie chce Unia Europejska i…Rafał Trzaskowski. Sam prezydent Warszawy otwarcie mówi, że choć zna szczegóły dokumentu przygotowanego dla organizacji C40 Cities, nie wprowadzi w stolicy żadnych takich, dość absurdalnych ograniczeń.

Nagłośniono jednak jego słowa z Campusu Polska Przyszłości, gdzie mówił, że transformacja energetyczna powinna odbywać się „szybciej”.

Rafał Trzaskowski postanowił odpowiedzieć na bzdurne zarzuty PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego, który udzielił wywiadu tygodnikowi „Sieci”. Prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO postanowił napisać list otwarty do prezesa PiS, w którym punkt po punkcie rozlicza Kaczyńskiego.

Kaczyński wypunktowany

„Próba wmówienia Polakom, że moja wygrana w wyborach może skutkować wprowadzeniem kartek na mięso, jest absurdalna. Równie dobrze Pan i Pana formacja moglibyście próbować wmówić Polakom, że w rządzonej przeze mnie Warszawie mięso będzie dostępne tylko w tłusty czwartek, że Żoliborz zmieni nazwę na C-40, a w przedszkolach tej dzielnicy będzie dostępny tylko jarmuż i kalarepka. Nabiał będzie można kupić tylko na hasło „nie cierpię PiSu”, a za noszenie nowych ubrań będzie kara ciężkich robót przy pieleniu miejskich grządek…” — napisał Trzaskowski.

„Pańska, powtarzana ciągle teza, jakoby Prawo i Sprawiedliwość była formacją broniącą polskiej wolności to największe kłamstwo polskiej polityki po 1989 r., a przedstawianie Pana jako człowieka wolności, człowieka dającego Polakom prawo wolnego wyboru to największa manipulacja w dziejach. Równie dobrze można by powiedzieć, że Wiesław Gomułka był człowiekiem solidarności, a Edward Gierek człowiekiem wolności gospodarczej” — dodał Trzaskowski.

„Pan nienawidzi WOLNOŚCI. Chce Pan ograniczać prawa Polaków, wprowadzać zakazy i narzucać nam swoje – jedynie słuszne – rozwiązania. Pana wizja świata, to nic innego jak próba podporządkowania Panu całego państwa zgodnie z zasadą „państwo to JA-rosław” — ocenił prezydent Warszawy.

Trzaskowski stwierdził, że tak właśnie zbudowana jest cała parta PiS. „Nie ma wśród jej członków nikogo, kto miałby odwagę myśleć samodzielnie, kto miały odwagę wyjść poza ramy wyznaczone przez swojego wodza. Wprowadził Pan wśród członków PiS totalny zamordyzm i zniewolenie. I Pan ma czelność mówić, że PiS to partia wolności? Przecież skrót PiS wcale nie oznacza prawa i sprawiedliwości, tylko wdrażany w imię tych dwóch wartości Paraliż i Strach” — napisał wiceprzewodniczący PO.

Cały list Rafał Trzaskowskiego do Jarosława Kaczyńskiego:

Źródło: Onet

1 Odpowiedzi na Trzaskowski wypunktował Kaczyńskiego i rozwinął skrót PiS. Oj, prezesowi się to nie spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *