To ON będzie „nowym Andrzejem Dudą”? Padło sensacyjne nazwisko. „Zrobił lepszy wynik”

Tobiasz Bocheński poniósł w Warszawie porażkę. Nie tylko nie wszedł do II tury wyborów prezydenckich, ale jeszcze uzyskał wynik gorszy niż ponad 5 lat temu Patryk Jaki. Kogo więc teraz PiS wystawi do boju o Pałac Prezydencki?

PiS na pewno nie postawi na Bocheńskiego?

W wyborach samorządowych w 2018 r. PiS wystawił do boju o prezydenturę Warszawy Patryka Jakiego, który zdobył nieco ponad 28 proc. głosów.

Teraz Bocheński 23 proc. i nie wszedł do II tury. Tej zresztą nie będzie, bowiem Rafał Trzaskowski wygrał walkę o reelekcję już w pierwszej. To porażka tym większa, że kandydat Jarosława Kaczyńskiego zaprzepaścił swoją szansę na walkę o prezydenturę kraju w 2025 r.

Teraz więc partia musi szukać nowego kandydata. Czy będzie nim Mateusz Morawiecki, a może Beata Szydło? To wątpliwe.

— Nie wierzę, że to mogłoby dać PiS sukces. Bo tak Morawiecki, jak Szydło mają poważnie ograniczone zdolności oratorskie. Kiedyś o Morawieckim powiedziano, że on ma zdolności oratorskie syntezatora mowy. A Szydło jest wycofana i niepewna siebie. Trudno się zresztą temu dziwić, po upokorzeniu, jakie jej partia matka zafundowała — powiedział Onetowi prof. Jarosław Flis.

Ekspert wskazał jednak na mało znanego kandydata – posła Zbigniewa Boguckiego. Startując w Szczecinie, zrobił lepszy wynik niż Andrzej Duda w 2010 r., kiedy walczył o fotel prezydenta Krakowa. A Szczecin, w odróżnieniu od stolicy Małopolski, nie jest miejscem, gdzie konserwatyzm byłby jakoś szczególnie ceniony — argumentował.

Może to więc on będzie „nowym Andrzejem Dudą”? W końcu w 2015 r. obecny prezydent też nie był mocno rozpoznawalny, a jednak wygrał z Bronisławem Komorowskim. Tyle że polityk PO prowadził fatalną kampanię wyborczą. Wątpliwe, by np. Trzaskowski, którego Platforma może za rok znów wystawić do boju, popełniał aż takie błędy jak on.

A może Czarnek?

Co jakiś czas w mediach powraca kandydatura Przemysława Czarnka. Byłoby to jednak postawienie na skrajny elektorat. Z drugiej strony w tym szaleństwie mogłaby być metoda.

Ambicje na pewno ma, a jeśli wynik PiS w województwie lubelskim faktycznie okaże się sukcesem, to kto wie? — komentuje takie doniesienia w rozmowie z Onetem prof. Flis.

Biorąc po uwagę to, że Trzaskowskiemu w 2020 r. niewiele brakowało, by wygrać w II turze, teraz wydaje się, że ma spore szanse na sukces. Jego głównym rywalem może być on sam.

Źródło: Onet.pl

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

8 Odpowiedzi na To ON będzie „nowym Andrzejem Dudą”? Padło sensacyjne nazwisko. „Zrobił lepszy wynik”

 1. Kuraś pisze:

  Bogucki jest cyniczny – jak PiS
  bezczelny jak PiS,
  zakłamany do szczętu – jak PiS

  …a do tego lepiej wygląda niż przeciętny polityk PiS
  i sprawia pozory, że nie jest chamski jak przeciętny polityk PiS.

  Tak, Pac wart pałaca, PiS wart tego pajaca
  a ten pajac wart PiSu.
  a ciemny lud go kupi.

 2. Ina ze Szczecina pisze:

  do Horusa: co za BEŁKOT.
  Ależ ci namieszali w głowie, biedaku!
  Jednak nie wspólczuję, bo trzeba mieć własny rozum. A tobie go zabrakło. Etyki/moralności/dobrych uczuć rownież.
  Za to głupoty i nienawistnych uczuć masz w nadmiarze, aż się z ciebie wylewa.
  PiS zrobił ci krzywdę.

 3. Ina że Szczecina pisze:

  Bogucki, wieczny spadochroniarz. Jako wojewoda (zachodniopomorski) był MIERNY. Skupiał się głównie na wkładaniu kija w szprychy samorządowi, który miał większość z przeciwnej opcji politycznej) oraz na dezawuowaniu marszałka Geblewicza.

  Niczego nie budował tylko destruował.
  Jak to PiS.

 4. Horus pisze:

  Tak jasne, POtrzaskanego brakuje jako prezydenta kraju. Cała Polska wtedy stanie się jedną wielką tęczowa rewolucją. Należy się zastanowić dlaczego nie ma zdrowych związków między kobietą i mężczyzną. Tylko tworzą się jakieś babo-chłopy i chłopo-cipy. Dla mnie są to ludzie którzy mają chorą głowę, psychika im szwankuje, mają zaburzenia osobowości, bo tak należało by to nazywać!!! Może należało by w szkołach nie obniżać poziomu nauczania a wprowadzić jak kiedyś były lekcje wychowania seksualnego w ramach biologii z tym że na większą skalę nie tylko kilka godzin. Nie wiem czy są dalej lekcje „Godzina Wychowawcza” tam też takie tematy powinny być poruszane. W takim razie najlepszym kandydatem na prezydenta będzie Anna Grodzka !!!

 5. Valdi pisze:

  Przykro (a może nie) patrzeć jak PiS się wije w konwulsjach w poszukiwaniu kandydata na prezydenta. Uważam że Czarnek będzie idealnym kandydatem, taki PiS-owski cham może liczyć jedynie na głosy ludzi mało rozgarniętych ( choć tych nie brakuje).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *