To DLATEGO Lewandowski zawodzi w meczach kadry? Ekspert wskazuje powód. „Od lutego jest słabo”

Remisem 1:1 z Czechami reprezentacja Polski zakończyła fatalne eliminacje do EURO 2024. Bardzo słaby mecz rozegrał Robert Lewandowski, który od dłuższego czasu nie jest w formie. – Lewy wygląda kiepsko pod względem fizycznym – ocenia dziennikarz Tomasz Ćwiąkała.

Fatalne eliminacje

Reprezentacja Polski zremisowała w Warszawie z Czechami 1:1 i straciła szanse na awans z grupy do EURO 2024. Ostatnią nadzieją Biało-Czerwonych na udział w turnieju są przyszłoroczne baraże, ale patrząc na obecną formę kadry, trudno być optymistą o powodzenie tej misji. Niestety, w słabej dyspozycji jest też Robert Lewandowski, który rozegrał z Czechami fatalny mecz.

W przerwie zmieniłbym Lewandowskiego, bo grał słabo. To wielki piłkarz, niesamowicie skuteczny, ale kadra i kibice nie mają czasu czekać na to, aż się przełamie.

Wcześniej czy później to zrobi, ale dziś trzeba wpuszczać ludzi, którzy są w stanie biegać przez 90 minut – grzmiał po meczu Tomasz Hajto. Na słabą postawę Lewandowskiego zwrócił też uwagę Wojciech Kowalczyk, medalista olimpijski z Barcelony.

Mnie się wydaje, że on nie jest do końca wyleczony z kontuzji – mówił w Kanale Sportowym były reprezentant Polski. – Jak widzę Roberta, który troszeczkę za dużo czasu spędza na murawie, on zawsze się blokował, bił z tymi rywalami, odkąd pamiętam (…). Tutaj patrzę, już około piętnastej minuty Lewy leży. Ja wcale się nie zdziwię, jak on zaraz weźmie torbę i poleci. Strasznie fizycznie źle wygląda – skwitował Kowalczyk.

Lewandowski w słabej formie

Temat problemów Lewandowskiego rozwinął Tomasz Ćwiąkała, dziennikarz Canal+ Sport, ekspert od hiszpańskiej La Liga. On także uważa, że forma Lewandowskiego ma związek ze słabym przygotowaniem fizycznym.

 Od roku to powtarzam – Lewy wygląda kiepsko pod względem fizycznym. Niezależnie od tego, czy jest bezpośrednio po kontuzji. Ma problem z wygrywaniem pojedynków, które w Bundeslidze były dla niego łatwizna. Plus (to pewnie naturalna konsekwencja) od jakiegoś czasu sprawia wrażenie sfrustrowanego. Nie widać po nim grama radości z gry. Każdy, kto ogląda go regularnie, wie, że od lutego jest słabo, nawet gdy momentami zgadza się liczba goli – napisał Ćwikała na platformie X (dawny Twitter). W poście udostępnił nagranie z wspomnianą wyżej wypowiedzią Wojciecha Kowalczyka.

We wtorek 21 listopada Polska zagra w Warszawie mecz towarzyski z Łotwą, a na wiosnę Biało-Czerwonych czekają baraże o awans do EURO. Rywale jeszcze nie są znani, zależy to od wyników kwalifikacji w innych grupach. Jeżeli rozstrzygnięcia już się nie zmienią, Polska zagra z Estonią, a potem z Walią lub Ukrainą, Finlandią albo Islandią.

Fot. Depositphotos.com

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *