Tomasz Hajto wściekły po meczu z Czechami. Powiedział wprost, co zrobiłby z Lewandowskim. „Kadra i kibice nie mają czasu czekać”

Reprezentacja Polski zremisowała z Czechami 1:1 i straciła szanse na awans z grupy do EURO 2024. Bardzo słaby mecz zagrał Robert Lewandowski. Grę kapitana kadry w ostry sposób podsumował Tomasz Hajto.

W piątek 17 listopada reprezentacja Polski zakończyła fatalne eliminacje do EURO 2024. Biało-Czerwoni zremisowali z Czechami 1:1 (gol Jakuba Piotrowskiego) i stracili szanse na wyjście z grupy. Ostatnią nadzieją na udział w turnieju są wiosenne baraże. Po meczu na reprezentację wylała się fala zasłużonej krytyki, jednym z ostrych recenzentów był Tomasz Hajto, były kadrowicz, dziś ekspert Polsatu Sport.

Nie winię selekcjonera Michała Probierza za to, że nie awansował bezpośrednio na Euro. On musi zrobić szybko coś z niczego, a będziemy go oceniać po meczach barażowych. Problemem jest to, że ta drużyna nie umie przepchać spotkania, kiedy trzeba wygrać 1:0 – mówił Hajto po meczu na antenie Polsat Sport. Były reprezentant w dosadny sposób skomentował grę kapitana naszej kadry. Robert Lewandowski zagrał bowiem bardzo słaby mecz.

W przerwie zmieniłbym Lewandowskiego, bo grał słabo. To wielki piłkarz, niesamowicie skuteczny, ale kadra i kibice nie mają czasu czekać na to, aż się przełamie. Wcześniej czy później to zrobi, ale dziś trzeba wpuszczać ludzi, którzy są w stanie biegać przez 90 minut– skomentował Hajto.

W język nie gryzł się też komentator TVP Sport i jeden z założycieli Kanału Sportowego Mateusz Borek.

Dla mnie dzisiaj, w hierarchii upokorzeń, porażek, takiego stanu beznadziei, te eliminacje wskakują na podium XXI wieku. Wydaje mi się, że była to najłatwiejsza grupa w XXI wieku do awansu na wielki turniej – mówił komentator w pomeczowym programie Kanału Sportowego. – Moim zdaniem jesteśmy absolutnie w topie rankingu drużyn w Europie, które zaliczyły tak spektakularny zjazd w ciągu ostatnich 4-5 lat – ocenił postawę Biało-Czerownych Borek.

Reprezentacja Polski zupełnie zawaliła eliminacje – w ośmiu meczach wygrali zaledwie trzy, dwa z Wyspami Owczymi i jeden z Albanią. Zaliczyli też kompromitujące porażki z Czechami (1:3), Mołdawią (2:3) czy Albanią (0:2).

Źródło: Polsat Sport

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *