TAK Bezpartyjni Samorządowcy wespół z PiS-em niszczą demokrację na Dolnym Śląsku

Radni wojewódzcy na Dolnym Śląsku co miesiąc dostaną diety. Jednocześnie będą pracować rzadziej niż wcześniej. Jak to możliwe? To decyzja szefa sejmiku z PiS, który ograniczył liczbę posiedzeń.

Radni wojewódzcy będą pracować mniej, ale zarobią tyle samo

Pierwsze w tym roku posiedzenie sejmiku dolnośląskiego obędzie się dopiero 2 lutego.

Potem radni wojewódzcy spotkają się pod koniec kwietnia. Następnie będą zbierać się średnio co dwa miesiące. To efekt decyzji przewodniczącego Andrzeja Jarocha z PiS. Co gorsza, powyższe nie wpłynie za zarobki radnych.

Opozycja w sejmiku jest zdania, że nie chodzi tylko o pieniądze i małe chęci do pracy. Na Dolnym Śląsku od 2018 r. rządzi koalicja PiS i Bezpartyjnych Samorządowców. Jej celem jest wyciszenie dyskusji nad niewygodnymi dla siebie tematami. W końcu wchodzimy w cykl wyborczy: jesienią wybierzemy posłów i senatorów, zaś wiosną kolejnego roku samorządowców.

Ponoć Bezpartyjni mają partyjne plany. Ich lider, marszałek Cezary Przybylski, chce przekroczyć próg wyborczy i pozostać przy władzy. Mało tego, niedawno Bezpartyjni ogłosili, że chcą startować w wyborach do Sejmu! PiS – to logiczne, że woli, by opozycja miała w tym roku mniej okazji do ataków na władzę.

Koalicja z ambicjami i problemami

Koalicja rządząca Dolnym Śląskiem chwali się teraz m.in. rewitalizacją linii kolejowych i nowymi połączeniami w regionie. Do tego dochodzi budowa nowego szpitala onkologicznego przy ul. Kosmonautów we Wrocławiu. Rząd ma dołożyć do tego aż 550 mln zł. Całość ma kosztować ponad 1 mld zł.

„Gazeta Wyborcza” twierdzi jednak, że wokół projektu narasta wiele kontrowersji. I właśnie podczas obrad sejmiku toczy się główna debata na ten temat. Patrząc w perspektywy PiS, warto byłoby ją uciszyć. Czy jednak taki jest cel związany z ograniczeniem liczy posiedzeń?

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *